Послуги

Послуги Оператора газосховищ України 

 

Базові послуги:

 

Базові послуги зберігання (закачування, відбору) газу надаються клієнтам Оператора газосховищ на підставі Договору зберігання (+посилання на сторінку «Договір зберігання») у форматі трьох опцій.

Річна потужність - пакетна послуга, що надається строком на 1 рік зберігання. Послуга передбачає надання Замовнику доступ до добового робочого обсягу зберігання природного газу протягом року, потужностей закачування (протягом базового сезону закачування) та потужностей відбору (протягом базового сезону відбору) на гарантованій основі за найвигіднішими тарифами.  

Обсяг вільних потужностей газосховищ, що є предметом процедури розподілу річної потужності, починаючи з 01 квітня 2022 року, становить 14 млрд куб. м.

Індивідуальні послуги на місяць включають індивідуальну потужність закачування та індивідуальну потужність відбору на добу наперед, що доступні для замовників, яким раніше розподілили послугу річної потужності та/або індивідуальний робочий обсяг на місяць. Дана опція передбачає надання потужностей закачування та відбору на добу наперед на переривчастій основі.

Індивідуальні послуги на добу наперед включають індивідуальну потужність закачування та відбору на добу наперед, доступні для замовників, яким раніше розподілили послуги річної потужності та/або індивідуальний робочий обсяг на місяць. Дана опція передбачає надання індивідуальної потужності закачування та відбору на добу наперед на переривчастій основі.

 

  •     Адміністрування передачі природного газу

Безоплатна послуга Оператора газосховищ, що передбачає доступ компаній-замовників до віртуальної точки передачі газу в ПСГ, включає підтвердження торгових сповіщень та облік передачі природного газу, що зберігається у газосховищах.

Послуга поширюється, в тому числі, на газ, що зберігається в режимі “митний склад”, та дає змогу проводити передачу газу на основі підтверджених торгових сповіщень як для компаній-резидентів, так і для компаній-нерезидентів.

 

Українські та іноземні замовники мають можливість зберігати газ в українських ПСГ без сплати податків та митних платежів протягом 1095 днів з подальшою реалізацією на території України шляхом митного очищення або реекспортом до країн ЄС.

Послуга надає можливість власникам газу мінімізувати операційні витрати та забезпечити як коротко- так і довгострокове зберігання газу у газосховищах за найвигіднішими тарифами.

На початку опалювального сезону 2020/2021 замовники послуг Оператора газосховищ України зберігали на “митному складі” 11,2 млрд куб. м газу. Це сягає 40% від загальних запасів газу, що зберігалися в українських ПСГ.

 

  • “Митний склад” + short-haul

Short-haul - послуга, запроваджена Оператором ГТС з 1 січня 2020 року, що відкриває клієнтам Оператора газосховищ доступ до ПСГ за зниженими тарифами на транспортування між визначеними точками входу або виходу на міждержавних з’єднаннях.

Послуга доступна в комплексі зі зберіганням газу в режимі «митний склад» та визначається як потужності з обмеженнями.

Тарифи short-haul в середньому у 4 рази дешевші за стандартні у випадку бронювання потужностей на добу наперед.

 

Додаткові послуги:

 

Послуга, що надає можливість власникам газу, який зберігається у ПСГ, використовувати його як банківську заставу під час отримання кредитів, а представникам банку-кредитора - відстежувати усі операції, що проводяться з газом у заставі. Функціонал доступний для банківських установ через І-платформу Оператора газосховищ в режимі 24/7.

 

Послуга, що надає клієнтам Оператора доступ до біржових стандартизованих продуктів для торгівлі природним газом, що зберігається у підземних газосховищах України. Газові торги через електронну платформу Української енергетичної біржі доступні компаніям-резидентам та нерезидентам.