Нові послуги

Замовлення та оплата послуг

Зберігання (закачування, відбір)

Базові послуги зберігання (закачування, відбору) газу надаються клієнтам Оператора газосховищ на підставі Договору зберігання при умові попередньої оплати. Замовити послуги можна шляхом подачі Заявки на основі опублікованої вільної потужності Оператором газосховищ, що є предметом розподілу. Розподіл потужності відбувається на наступний робочий день.

Інструкція подачі заявки на I-Platform

Формування рахунків-фактур

Календар публікації, замовлення та розподілу потужності на рік зберігання 2024-2025

Річна та об’єднана потужність

Річна потужність складається лише з робочого обсягу, Об’єднана потужність – пакетна послуга, яка складається з сезонних потужностей відбору, закачування та річного робочого обсягу, при чому всі три обсяги можуть бути різні. Заявки на річну та об’єднану потужність подаються на строк від одного до 4-х років зберігання. Обсяги вільної потужності, які є предметом розподілу, публікуються Оператором за 30 календарних днів до останнього понеділка січня, заявки подаються протягом двох тижнів до 2-го понеділка лютого. Річна та об’єднана потужність є гарантованою потужністю.

 

Потужність на сезон та на місяць 

Така потужність надається для послуг відбору, закачування та робочого обсягу. Потужність яка надається в сезоні є гарантованою та умовно-гарантованою (60/30), потужність, яка надається не в сезоні, є переривчастою. Умовно-гарантована потужність це потужність, яка надається замовнику з гарантією реалізації права її використання за умови дотримання замовником умови подання номінації до 15:00 на Д+1. Потужність робочого обсягу є гарантованою.

Заявки для розподілу потужності на сезон подаються на один сезон. Публікація вільної потужності для розподілу відбувається за 30 календарних днів до останнього понеділка січня для сезону закачування і за 30 календарних днів до останнього понеділка липня для сезону відбору, заявки можна подавати протягом двох тижнів до 2-го понеділка лютого для сезону закачування та до 2-го понеділка серпня для сезону відбору.

Заявки на потужність на місяць подаються з 1-го по 3-й понеділок поточного місяця на один місяць наперед та/ або для будь-яких місяців до кінця року зберігання. Вільна потужність для розподілу публікується за 5 робочих днів до першого понеділка поточного місяця на наступний місяць та до кінця року зберігання.

 

Добова потужність

Добова потужність надається для закачування, відбору та робочого обсягу в разі відсутності розподіленої будь-якої іншої потужності при умові попередньої оплати. Добова потужність відбору та закачування є переривчастою, розподіляється шляхом підтвердження номінацій. Добова потужність робочого обсягу розподіляється автоматично при підтвердженні номінацій відбору, закачування та є переривчастою, або підтвердження торгового сповіщення робочого обсягу та є гарантованою.

 

Адміністрування передачі природного газу

Безоплатна послуга Оператора газосховищ, що передбачає доступ компаній-замовників до віртуальної точки передачі газу в ПСГ, включає підтвердження торгових сповіщень та облік передачі природного газу, що зберігається у газосховищах.

Послуга поширюється, в тому числі, на газ, що зберігається в режимі “митний склад”, та дає змогу проводити передачу газу на основі підтверджених торгових сповіщень як для компаній-резидентів, так і для компаній-нерезидентів.

 

«Митний склад»

Українські та іноземні замовники мають можливість зберігати газ в українських ПСГ без сплати податків та митних платежів протягом 1095 днів з подальшою реалізацією на території України шляхом митного очищення або реекспортом до країн ЄС.

Послуга надає можливість власникам газу мінімізувати операційні витрати та забезпечити як коротко- так і довгострокове зберігання газу у газосховищах за найвигіднішими тарифами.

 

«Митний склад» + short-haul

Short-haul - послуга, запроваджена Оператором ГТС з 1 січня 2020 року, що відкриває клієнтам Оператора газосховищ доступ до ПСГ за зниженими тарифами на транспортування між визначеними точками входу або виходу на міждержавних з’єднаннях.

Послуга доступна в комплексі зі зберіганням газу в режимі «митний склад» та визначається як потужності з обмеженнями.

Тарифи short-haul в середньому у 4 рази дешевші за стандартні у випадку бронювання потужностей на добу наперед.

  

Моніторинг газу в заставі

Послуга, що надає можливість власникам газу, який зберігається у ПСГ, використовувати його як банківську заставу під час отримання кредитів, а представникам банку-кредитора - відстежувати усі операції, що проводяться з газом у заставі. Функціонал доступний для банківських установ через І-платформу Оператора газосховищ в режимі 24/7.

 

Біржові торги газом у ПСГ

Послуга, що надає клієнтам Оператора доступ до біржових стандартизованих продуктів для торгівлі природним газом, що зберігається у підземних газосховищах України. Газові торги через електронну платформу Української енергетичної біржі доступні компаніям-резидентам та нерезидентам.