До відома

ОГОЛОШЕННЯ

 

01.01.2024

Порядок замовлення річної потужності клієнтами Оператора газосховищ 

Оператор газосховищ України інформує, що обсяг вільних потужностей газосховищ, що є предметом процедури розподілу річної потужності протягом наступних 4 років зберігання, починаючи з 01 квітня 2024 року, доведена до відома замовників шляхом здійснення персональної адресної розсилки та публікації повідомлення в Інформаційній платформі Оператора газосховищ.

Заявки на розподіл річної потужності газосховищ подаються з 1 по 15 лютого 2024 року, для кожного року зберігання окремо, через електронний кабінет замовника послуг І-платформи.

Замовлення річної потужності має низку переваг, серед яких – надання доступу до робочого обсягу протягом строку надання послуги, а також закачування та відбір протягом відповідного базового сезону на гарантованій основі; вигідні тарифи та зручна помісячна система оплати.

У разі виникнення запитань з приводу замовлення послуги річної потужності, просимо звертатися до наших спеціалістів:

Бронювання потужностейstock-sso@utg.ua, тел.: +38 (044) 461-26-52;
+38 (044) 299-73-40  

Комерційна диспетчеризаціяvkd-sso@utg.ua, +38 066-133-77-73 (цілодобово)

 

Бажаємо Вам приємних різдвяних свят!

Оператор газосховищ України

19.10.2023

До уваги замовників послуг зберігання: впровадження REMIT в Україні

 АТ «Укртрансгаз» повідомляє, що 04.10.2023 Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, було прийнято постанову № 1812 про затвердження Порядку реєстрації учасників оптового енергетичного ринку (далі – Постанова), яка набрала чинності 15 жовтня 2023 року.

Постановою передбачено, що з 01 лютого 2024 року операції з оптовими енергетичними продуктами можуть здійснювати виключно особи, які зареєструвалися як учасники оптового енергетичного ринку відповідно до Порядку реєстрації учасників оптового енергетичного ринку, затвердженого Постановою. Реєстраційна форма становить додаток до Постанови, яку можливо завантажити за посиланням. Відповідно до пункту 2.4. Порядку реєстрації учасників оптового енергетичного ринку та інформації, розміщеної на сайті НКРЕКП, реєстраційна форма може бути надіслана до НКРЕКП:

1) уповноваженим представником, який є резидентом України, в електронному вигляді у форматі «xls» або «xlsx» за допомогою:

а)  сайту НКРЕКП (подати реєстраційну форму);

б) Порталу електронних сервісів Мінекономіки (https://my.gov.ua/) або Порталу Дія «Гід з державних послуг» (https://guide.diia.gov.ua/);

з накладенням кваліфікованого електронного підпису уповноваженого представника та/або кваліфікованої електронної печатки (за наявності) з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги» у форматі, що підтримується Центральним засвідчувальним органом;

2) уповноваженим представником, який є нерезидентом України, у паперовій формі нарочно або поштовим відправленням на адресу НКРЕКП: 03057, м. Київ, вул. Сім’ї Бродських, 19 (підписаний уповноваженим представником оригінал заповненої реєстраційної форми) з одночасним поданням реєстраційної форми в електронному вигляді у форматі «xls» або «xlsx» через офіційний вебсайт НКРЕКП без накладення кваліфікованого електронного підпису.

Якщо уповноважений представник діє за належним чином оформленою і легалізованою довіреністю або наказом (для працівників особи), разом із реєстраційною формою надсилається копія такої довіреності або наказу.

ВАЖЛИВО:

Відповідно до пункту 4 Постанови, кампанія з реєстрації триває до 01 лютого 2024 року, після чого учасникам оптового енергетичного ринку без реєстрації заборонено вчиняти операції з оптовими енергетичними продуктами.

Положеннями пункту 17 частини другої статті 59 Закону України «Про ринок природного газу» здійснення операцій з оптовими енергетичними продуктами без реєстрації як учасника оптового енергетичного ринку визнано як правопорушення на ринку природного газу.

 З повагою,

Оператор газосховищ України

 front-office@utg.ua

+38 (044) 299-73-20, +38 (044) 461-28-46, +38 (044) 461-20-44

30.12.2022
 

Порядок замовлення річної потужності клієнтами Оператора газосховищ 

Оператор газосховищ України інформує, що обсяг вільних потужностей газосховищ, що є предметом процедури розподілу річної потужності протягом наступних 4 років зберігання, починаючи з 01 квітня 2023 року, доведена до відома замовників шляхом здійснення персональної адресної розсилки та публікації повідомлення в Інформаційній платформі Оператора газосховищ.

Заявки на розподіл річної потужності газосховищ подаються з 1 по 15 лютого 2023 року, для кожного року зберігання окремо, через електронний кабінет замовника послуг І-платформи.

Замовлення річної потужності має низку переваг, серед яких – надання доступу до робочого обсягу протягом строку надання послуги, а також закачування та відбір протягом відповідного базового сезону на гарантованій основі; вигідні тарифи та зручна помісячна система оплати.

У разі виникнення запитань з приводу замовлення послуги річної потужності, просимо звертатися до наших спеціалістів:

Бронювання потужностейstock-sso@utg.ua, тел.: +38 (044) 461-26-52; +38 (044) 299-73-40  

Комерційна диспетчеризаціяvkd-sso@utg.ua, +38 066-133-77-73 (цілодобово)

 

Бажаємо Вам приємних різдвяних свят!

Оператор газосховищ України

 06.03.2022

Учора, 05 березня 2022 року, Інформаційна платформа Оператора газосховищ України була тимчасово недоступна. Причина - переривання інтернет-зв'язку через проведення бойових дій.

На даний час роботу Інформаційної платформи Оператора газосховищ України відновлено в повному обсязі, подача та опрацювання номінацій/реномінацій здійснюється в штатному режимі.

Якщо у замовників послуг виникли проблеми з подачею реномінацій на 5 березня 2022 в Інформаційній платформі Оператора газосховищ, провести коригування можна, надіславши лист на АТ «Укртрансгаз», де вказано необхідні обсяги закачування або відбору газу для газової доби 05.03.2022р., на електронну адресу vkd-sso@utg.ua.

Команда Оператора газосховищ України опрацьовує альтернативний алгоритм роботи (приймання номінацій/реномінацій) по запобіганню подібних ризиків у майбутньому.

Дякуємо за розуміння.

02.02.2022

ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ

про проведення відкритого обговорення проекту тарифів на послуги зберігання (закачування, відбору) природного газу для АТ «Укртрансгаз»

На виконання вимог Порядку проведення відкритого обговорення проектів рішень Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі – НКРЕКП), затвердженого постановою від 30.06.2017 №866 (із змінами та доповненнями), публікуємо проект тарифів на послуг зберігання (закачування, відбору) природного газу для АТ “Укртрансгаз”:

Тарифи на послуги зберігання (закачування, відбору) природного газу для АТ «Укртрансгаз»

Діючі тарифи
(Постанова НКРЕКП від 24.06.20 №1150)

Проект тарифів

 
 

Тариф на зберігання природного газу, грн за 1000 куб. м  на добу (без ПДВ)

0,19

0,67

 

Тариф на закачування природного газу, грн за 1000 куб. м  на добу (без ПДВ)

110,16

254,80

 

Тариф на відбір природного газу, грн за 1000 куб. м  на добу (без ПДВ)

63,41

264,75

 


Обґрунтування
до зміни тарифів на послуги зберігання (закачування, відбору) природного газу для  АТ «Укртрансгаз» 

Послуги зі зберігання природного газу АТ «Укртрансгаз» здійснює на підставі ліцензії від 11.03.13 АB №194512 на право провадження господарської діяльності зі зберігання природного газу, газу (метану) вугільних родовищ, що видана Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики (постанова від 28.02.13 №212).

Тарифи на послуги зберігання (закачування, відбору) природного газу для споживачів України регулюється НКРЕКП.

Постановою НКРЕ від 24.06.20 №1150 Про встановлення тарифів на послуги зберігання (закачування, відбору) природного газу в підземних сховищах газу АТ «Укртрансгаз» було установлено для АТ «Укртрансгаз» тарифи, а саме:

  • на закачування природного газу – в розмірі 0,19 грн за 1000 м3 на добу (без урахування ПДВ);
  • на зберігання природного газу – в розмірі 110,16 грн за 1000 м3 на добу (без урахування ПДВ);
  • на відбір природного газу – в розмірі 63,41 грн за 1000 м3 на добу (без урахування ПДВ).

Необхідність перегляду тарифів пов’язано з стрімким  щомісячним ростом ціни на природний газ, що уже сьогодні призводить до надмірних фінансових витрат, які не покриваються тарифною виручкою, що в свою чергу призводить до дефіциту обігових коштів, які необхідні в першу чергу для закупівлі природного газу з метою забезпечення виробничих потреб, що формуються згідно режимів роботи газосховищ на плановий рік зберігання.

Крім того, в плановій структурі тарифів на 2022 рік необхідно врахувати вплив основних макроекономічних показників, офіційного курсу гривні, мінімальної заробітної плати, цін на енергоносії  та чинного законодавства, а саме: Закону України від 09.04.15 №329-VIII “Про ринок природного газу” (далі – Закон) та ряду підзаконних актів до нього, постанови НКРЕКП від 30.09.15 №2495 “Про затвердження Кодексу газосховищ та критеріїв, згідно з якими  до певного газосховища застосовується режим договірного доступу або режим регульованого доступу” із змінами і доповненням (далі – Кодекс), постанови НКРЕКП від 13.06.16 №1131 “Про затвердження Методики визначення та розрахунку тарифів на послуги зберігання (закачування, відбору) природного газу щодо газосховищ, до яких застосовується режим регульованого доступу” із змінами і доповненням (далі – Методика) тарифи на послуги зберігання (закачування, відбору) природного газу встановлюються щодо газосховищ, до яких застосовується режим регульованого доступу .

Як наслідок, за результатами фінансово-господарської діяльності зі зберігання природного газу в підземних сховищах природного газу АТ «Укртрансгаз»  за підсумками 2021 року отримує збиток.

 В зв’язку з цим, АТ «Укртрансгаз» підготовлено розрахунок тарифів на послуги зберігання (закачування, відбору) природного газу для АТ «Укртрансгаз».  Розрахунок складено відповідно до вимог чинного законодавства України, а саме: Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 16 «Витрати», Кодексу, Методики та Облікової політики АТ  «Укртрансгаз».

Зауваження та пропозиції до оприлюднених матеріалів від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань, приймаються до 9:00 14 лютого 2022 року у письмовому та/або електронному вигляді за адресою: АТ «Укртрансгаз»  Кловський узвіз, 9/1, 01021, м. Київ, тел. (044) 461-23-49, e-mail: kupetc-yv@utg.ua.

Відкрите обговорення проекту тарифів на послуги зберігання (закачування, відбору) природного газу для АТ «Укртрансгаз» відбудеться 14 лютого 2022 року о 12:00 в приміщенні АТ «Укртрансгаз»  за адресою: Кловський узвіз, 9/1, м. Київ.

Заявки для участі у відкритому обговоренні проекту рішення НКРЕКП приймаються до 9:00 14 лютого 2022 року в письмовому та/або електронному вигляді за адресою: АТ «Укртрансгаз» Кловський узвіз, 9/1, 01021, м. Київ, тел. (044) 461-23-49, e-mail: kupetc-yv@utg.ua.

19.01.2022 

Шановні клієнти,

На виконання умов п.3.2 розділу 3 Договору про надання послуг декларування природного газу, що переміщуються через митний кордон України (далі – Договір)  інформуємо Вас про зміну вартості надання однієї послуги митного оформлення з 01.02.2022 року.

Тарифи на послуги митного оформлення природного газу з 01.02.2022р. по 31.12.2022р.

Найменування послуги

Тариф на послуги 

до 01.02.2022р

Тариф на послуги 

з 01.02.2022р

1

Заповнення та оформлення періодичної митної декларації

4 543,82 грн., включаючи ПДВ 757,30 грн.

4 730,29 грн., включаючи ПДВ 788,38 грн.

2

Заповнення та оформлення додаткової декларації до періодичної митної декларації

4 543,82 грн., включаючи ПДВ 757,30 грн.

4 730,29 грн., включаючи ПДВ 788,38 грн.

3

Еквівалент у доларах США

157,77 дол. США

-

4

Еквівалент у Євро

129,45 Євро

-

 

До уваги замовників послуг, що не є резидентами України! З 01.02.2022 року вартість однієї послуги митного оформлення  визначається виключно в гривні (без еквіваленту у доларах США та Євро). При здійсненні оплати в іноземній валюті (в доларах США або Євро) просимо враховувати факт коливання курсу валют, так як зарахування оплати відбувається відповідно до офіційного курсу Національного банку України, який встановлено на дату зарахування коштів на рахунок Виконавця !!! 

 

З повагою,

Оператор газосховищ України

 29.12.2021

Порядок замовлення річної потужності клієнтами Оператора газосховищ 

 

Оператор газосховищ України інформує, що обсяг вільних потужностей газосховищ, що є предметом процедури розподілу потужності  протягом наступних 4 років зберігання, починаючи з 01 квітня 2022 року, становить 14 млрд куб. м. 

Заявки на розподіл річної потужності газосховищ подаються з 1 по 15 лютого 2022 року, для кожного року зберігання окремо, через електронний кабінет замовника послуг Інформаційної платформи Оператора газосховищ.

 

Замовлення річної потужності має низку переваг, серед яких – надання доступу до робочого обсягу протягом строку надання послуги, а також закачування та відбір протягом відповідного базового сезону на гарантованій основі; вигідні тарифи та зручна помісячна система оплати.

 

У разі виникнення запитань з приводу замовлення послуги річної потужності, просимо звертатися до наших спеціалістів:

Бронювання потужностейstock-sso@utg.ua, тел.: +38 (044) 461-26-52; +38 (044) 299-73-40

Комерційна диспетчеризаціяvkd-sso@utg.ua, +38 066-133-77-73 (цілодобово)

 

Бажаємо Вам приємних різдвяних свят!

Оператор газосховищ України

 

 20.12.2021

ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ

про проведення відкритого обговорення проекту тарифів на послуги зберігання (закачування, відбору) природного газу для АТ «Укртрансгаз»

На виконання вимог Порядку проведення відкритого обговорення проектів рішень Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі – НКРЕКП), затвердженого постановою від 30.06.2017 №866 (із змінами та доповненнями), публікуємо проект тарифів на послуг зберігання (закачування, відбору) природного газу для АТ “Укртрансгаз”:

Тарифи на послуги зберігання (закачування, відбору) природного газу для АТ «Укртрансгаз»

Діючі тарифи
(Постанова НКРЕКП від 24.06.20 №1150)

Проект тарифів

 
 

Тариф на зберігання природного газу, грн за 1000 куб. м  на добу (без ПДВ)

0,19

0,68

 

Тариф на закачування природного газу, грн за 1000 куб. м  на добу (без ПДВ)

110,16

179,53

 

Тариф на відбір природного газу, грн за 1000 куб. м  на добу (без ПДВ)

63,41

186,55

 

 

Обґрунтування до зміни тарифів на послуги зберігання (закачування, відбору) природного газу для АТ «Укртрансгаз»

Послуги зі зберігання природного газу АТ «Укртрансгаз» здійснює на підставі ліцензії від 11.03.13 АB №194512 на право провадження господарської діяльності зі зберігання природного газу, газу (метану) вугільних родовищ, що видана Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики (постанова від 28.02.13 №212).

Тарифи на послуги зберігання (закачування, відбору) природного газу для споживачів України регулюється НКРЕКП.

Постановою НКРЕ від 24.06.20 №1150 Про встановлення тарифів на послуги зберігання (закачування, відбору) природного газу в підземних сховищах газу АТ «Укртрансгаз» було установлено для АТ «Укртрансгаз» тарифи, а саме:

  • на зберігання природного газу – в розмірі 110,16 грн за 1000 м3 на добу (без урахування ПДВ);
  • на закачування природного газу – в розмірі 0,19 грн за 1000 м3 на добу (без урахування ПДВ);
  • на відбір природного газу – в розмірі 63,41 грн за 1000 м3 на добу (без урахування ПДВ).

Необхідність перегляду тарифів пов’язано з стрімким  щомісячним ростом ціни на природний газ, що уже сьогодні призводить до надмірних фінансових витрат, які не покриваються тарифною виручкою, що в свою чергу призводить до дефіциту обігових коштів, які необхідні в першу чергу для закупівлі природного газу з метою забезпечення виробничих потреб, що формуються згідно режимів роботи газосховищ на плановий рік зберігання.

Крім того, в плановій структурі тарифів на 2022 рік необхідно врахувати вплив основних макроекономічних показників, офіційного курсу гривні, мінімальної заробітної плати, цін на енергоносії  та чинного законодавства, а саме: Закону України від 09.04.15 №329-VIII “Про ринок природного газу” (далі – Закон) та ряду підзаконних актів до нього, постанови НКРЕКП від 30.09.15 №2495 “Про затвердження Кодексу газосховищ та критеріїв, згідно з якими  до певного газосховища застосовується режим договірного доступу або режим регульованого доступу” із змінами і доповненням (далі – Кодекс), постанови НКРЕКП від 13.06.16 №1131 “Про затвердження Методики визначення та розрахунку тарифів на послуги зберігання (закачування, відбору) природного газу щодо газосховищ, до яких застосовується режим регульованого доступу” із змінами і доповненням (далі – Методика) тарифи на послуги зберігання (закачування, відбору) природного газу встановлюються щодо газосховищ, до яких застосовується режим регульованого доступу .

Як наслідок, за результатами фінансово-господарської діяльності зі зберігання природного газу в підземних сховищах природного газу АТ «Укртрансгаз»  за підсумками 2021 року отримує збиток.

 В зв’язку з цим, АТ «Укртрансгаз» підготовлено розрахунок тарифів на послуги зберігання (закачування, відбору) природного газу для АТ «Укртрансгаз».  Розрахунок складено відповідно до вимог чинного законодавства України, а саме: Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 16 «Витрати», Кодексу, Методики та Облікової політики АТ  «Укртрансгаз».

Зауваження та пропозиції до оприлюднених матеріалів від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань, приймаються до 9:00 30 грудня 2021 року у письмовому та/або електронному вигляді за адресою:АТ «Укртрансгаз»  Кловський узвіз, 9/1, 01021, м. Київ, тел. (044) 461-23-49, e-mail: kupetc-yv@utg.ua.

Відкрите обговорення проекту тарифів на послуги зберігання (закачування, відбору) природного газу для АТ «Укртрансгаз» відбудеться 31 грудня 2021 року о 9:00 в приміщенні АТ «Укртрансгаз»  за адресою: Кловський узвіз, 9/1, м. Київ.

Заявки для участі у відкритому обговоренні проекту рішення НКРЕКП приймаються до 9:00 30 грудня 2021 року в письмовому та/або електронному вигляді за адресою: АТ «Укртрансгаз» Кловський узвіз, 9/1, 01021, м. Київ, тел. (044) 461-23-49, e-mail: kupetc-yv@utg.ua.

12.10.2021

До уваги теплопостачальних та теплогенерувальних організацій та підприємств!

29.08.2021 набрав чинності Закон України від 14.07.2021 №1639-IX «Про заходи, спрямовані на подолання кризових явищ та забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу».

Вказаним законом, серед іншого, внесено зміни до Закону України «Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення» від 03.11.2016 №1730-VIII, зокрема доповнено статтею 8 (далі – Закон №1730-VIII).

Частиною 2 статті 8 Закону №1730-VIII передбачено, що підприємства, які виробляють, транспортують та постачають теплову енергію, надають послуги з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води, які в період із 1 грудня 2015 року по 31 грудня 2019 року відбирали природний газ з газотранспортної системи без поданих номінацій, зобов’язані компенсувати АТ «Укртрансгаз» (як юридична особі, що здійснювала функції оператора газотранспортної системи до 31 грудня 2019 року включно), вартість:

  • відібраних без номінацій обсягів природного газу за цінами реалізації природного газу (ПСО);
  • послуг транспортування відібраних без номінацій обсягів природного газу за цінами, встановленими постановами Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, чинними протягом періоду таких відборів.

З метою реалізації вищезазначених положень закону АТ «Укртрансгаз» пропонує підприємствам теплоенергетики укласти договір про організацію взаєморозрахунків.  

Для цього необхідно:

  1. Завантажити, заповнити та роздрукувати у двох екземплярах примірник типового договору про організацію взаєморозрахунків за спожитий природний газ за посиланням, за послуги транспортування природного газу за посиланням.
  2. Підписати два екземпляри договору зі свого боку та поставити печатку.
  3. Надати копії підтверджуючих документів, на підставі яких підписанту надається право підпису договору, а також копії установчих документів. Перелік документів для укладання договорів за посиланням.
  • Згода на обробку персональних даних за посиланням.
  • Опитувальник контрагента – юридичної особи за посиланням.

    4. Відправити обидва примірники договору разом з копіями необхідних документів засобами поштового зв’язку рекомендованим листом за адресою: 01021, м. Київ, Кловський узвіз, 9/1, АТ «Укртрансгаз», Департамент комерційної діяльності.

УВАГА

Для прискорення обробки документів, просимо попередньо направляти проєкт договору про організацію взаєморозрахунків (далі- Договір) у форматі Word та відскановані копії документів, необхідних для заключення Договору на e-mail: kaminnyk-tv@utg.ua, samohvalova-tv@utg.ua

Також при заповнені п.1.4.  розділу 1 Договору, необхідно враховувати категорії споживачів теплової енергії, відповідно до яких застосовуються різні ціни ПСО.

Приклад:  

Період*

Обсяг тис.куб.м

Ціна ПСО* за 1000 куб.м (Без ПДВ)

Сума без ПДВ, грн

Сума ПДВ, грн

Сума з ПДВ, грн

лютий 2016 (населення)

 

  90,000

1 770,74

159 366,60

31 873,32

191239,92

лютий 2016 (релігійні організації)

 

 

80,000

2 265,59

181 247,20

36 249,44

217496,64

лютий 2016 (бюджетні та інші організації)

 

 

70,000

6 239,00

436 730,00

87 346,00

524076

березень 2016 (населення)

 

60,000

1 770,74

106 244,40

21 248,88

127493,28

квітень 2016 (релігійні організації)

 

 

50,000

2 265,59

113 279,50

22 655,90

135935,4

* Період - зазначений в п. 1.2 - п. 1.4 цього Договору проміжок часу, протягом якого АТ «Укртрансгаз» здійснював балансування газотранспортної системи, а Боржник споживав природний газ без наявності постачальника.

** Ціна ПСО - ціни реалізації природного газу по категоріях споживачів, визначені положенням про покладання спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу, затверджені постановами Кабінету Міністрів України на виконання статті 11 Закону України «Про ринок природного газу», чинними протягом періоду таких відборів для відповідних категорій споживачів.

Ціна ПСО використовується на підставі ч. 2 ст. 8 Закону.

 

Звертаємо увагу, що у разі відмови/ухилення від укладення договору про організацію взаєморозрахунків АТ «Укртрансгаз» буде змушене звернутися до суду для захисту своїх законних прав та інтересів.

Для уточнення інформації з питань:

  • укладення договору та проведення звірки обсягів природного газу:

e-mail: kaminnyk-tv@utg.ua; samohvalova-tv@utg.ua.

тел. +38 (044) 461-20-79; +38 (044) 461-22-87.

  • претензійно-позовної роботи:

e-mail: pakhomova-oa@utg.ua

тел. +38 (044) 461-28-37.

 08.04.2020

Шановний клієнте,

 У зв’язку з автоматизацією процесу надання послуг декларування природного газу, що переміщується через митний кордон України, а саме – надання Замовником завдання на декларування через особистий кабінет І-платформи, інформуємо Вас про затвердження нових форм договорів про надання послуг декларування природного газу, що переміщуються через митний кордон України (далі – Договір). Додатково нові форми Договору можна знайти на офіційному сайті АТ «Укртрансгаз» за посиланням http://utg.ua/utg/psg/mytnyi-sklad.html.

Також, на виконання умов п.3.2 розділу 3 Договору, інформуємо про зміну тарифу на послуги декларування з 01.05.2021р.

Тарифи на послуги митного оформлення природного газу

Найменування послуги

Тариф на послуги  до 01.05.2021р.

Тариф на послуги з

01.05.2021р.

1

Заповнення та оформлення періодичної митної декларації

 

3 961,15 грн., включаючи ПДВ 660,19 грн.

4 543,82 грн., включаючи ПДВ 757,30 грн.

2

Заповнення та оформлення додаткової декларації до періодичної митної декларації

 

 

3 961,15 грн., включаючи ПДВ 660,19 грн.

4 543,82 грн., включаючи ПДВ 757,30 грн.

3

Еквівалент у доларах США

 

144,04 дол. США

157,77 дол. США

4

Еквівалент у Євро

 

129,45 Євро

 

129,45 Євро

 

Зверніть увагу! Замовники, що матимуть намір укласти Договір в квітні 2021р., будуть укладати його згідно нової форми та вказувати обидва тарифа - тариф до 01.05.2021р. та тариф з 01.05.2021р. -  в додатку до цього Договору.

Для діючих замовників послуг декларування природного газу, що переміщується через митний кордон України, алгоритм дій буде надіслано додатково.

 

З повагою,

Оператор газосховищ України

 06.04.2020

Шановні клієнти!

Інформуємо Вас про запровадження тимчасового алгоритму дій з декларування та митного оформлення операцій з природним газом, що розміщається/випускається в/з митному режимі митного складу на газосховищах АТ «Укртрансгаз» (далі – Митний склад). Він діятиме до прийняття законопроекту «Про внесення змін до деяких законів України щодо запровадження на ринку природного газу обліку та розрахунків за обсягом газу в одиницях енергії» № 2553 від 16.12.2019 р.

Зазначений алгоритм буде використовуватися ВИКЛЮЧНО з метою декларування та митного оформлення та жодним чином не впливатиме на відносини між Оператором газосховищ України та замовниками послуг зберігання газу. Прийняття алгоритму необхідно для владнання розбіжностей в нормах українського законодавства, що призвело до часткового блокування операцій з природним газом на Митному складі з 01 квітня 2021 року (детальніше далі в тексті листа).

  1. При поміщенні природного газу у режимі «Митного складу» з 01 квітня 2021 року утримувач митного складу, окрім одиниць енергії, довідково зазначає інформацію про обсяг газу в одиницях об’єму:

- при оформленні періодичної митної декларації (ІМ74РР) - наданої Замовником послуги у товарно-супровідних документах,

- при оформленні додаткової митної декларації (ІМ74ДР) – наданої Оператором газотранспортної системи алокації на основі показників міжкордонних ГВС зазначених у загальних актах прийому-передачі природного газу перевізниками.

  1. При випуску обсягів природного газу з митного складу утримувач митного складу, окрім одиниць енергії, довідково зазначає інформацію про обсяг газу в одиницях об’єму:

- при оформленні періодичної митної декларації (ЕК11РР) - наданої Замовником послуги у товарно-супровідних документах,

- при оформленні додаткової митної декларації (ЕК11ДР) – наданої Оператором газотранспортної системи алокації на основі показників міжкордонних ГВС зазначених у загальних актах прийому-передачі природного газу перевізниками.

Ми вдячні Вам за розуміння ситуації та висловлюємо вибачення за спричинені незручності!

 

Нагадаємо, що з 01 квітня 2021 року Енергетична митниця Державної митної служби України почала застосовувати при митному оформленні та декларуванні природного газу, розміщеного на Митному складі, виключно в одиницях енергії (кВт.год). Державний орган керується нормами, що встановлені Законом України «Про митний тариф України» № 674-IX від 04.06.2020 р. Він вимагає здійснення додаткового обліку природного газу в одиницях енергії.

Водночас на сьогодні не прийнято законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо запровадження на ринку природного газу обліку та розрахунків за обсягом газу в одиницях енергії» № 2553 від 16.12.2019 р., що передбачає такий перехід на облік в одиницях енергії з 1 травня поточного року. Він пройшов обговорення в профільному комітеті ВРУ та очікує на друге читання.

Таким чином, Оператор газосховищ України та інші учасники ринку не могли виконати вимоги Енергетичної митниці. Через розходження в текстах законодавчих актів операції з природним газом в режимі Митний склад було фактично заблоковано з 1 по 5 квітня 2021 року.

В результаті ініційованого Оператором газосховищ України діалогу між Державною митною службою України, Енергетичною митницею Держмитслужби та Оператором ГТС України вдалося врегулювати питання щодо декларування та митного оформлення операцій з природним газом, що зберігається в режимі Митний склад, через прийняття тимчасового алгоритму дій.

30.12.2020

Порядок замовлення річної потужності клієнтами Оператора газосховищ 

Оператор газосховищ України інформує, що обсяг вільних потужностей газосховищ, що є предметом процедури розподілу потужності  протягом наступних 4 років зберігання, починаючи з 01 квітня 2021 року, становитиме 7 млрд куб. м.  Замовники послуг зберігання природного газу зможуть подати заявки на розподіл річної потужності газосховищ з 1 по 15 лютого 2021 року в електронній формі через кабінет замовника послуг в Інформаційній платформі Оператора газосховищ. Для кожного року зберігання заявки подаються окремо.

В разі бронювання річної потужності замовники отримують низку переваг:

  1. Використання робочого обсягу газосховищ протягом усього строку замовлення річної потужності на гарантованій основі;
  2. Закачування природного газу протягом базового сезону закачування на гарантованій основі (відповідно до кривої закачування);
  3. Відбір природного газу протягом базового сезону відбору на гарантованій основі (відповідно до кривої відбору);
  4. Вигідні тарифи при замовленні річної потужності: тарифи на послуги на 20% нижчі, порівняно із замовленням послуг на добу наперед, та на 10% нижчі при замовленні на місяць.
  5. Оплата послуг здійснюється помісячно протягом року.

У разі виникнення запитань з приводу замовлення послуги річної потужності, просимо звертатися до наших спеціалістів:

Бронювання потужностей: stock-sso@utg.ua, тел.:+38 (044) 298-81-08, +38 (044) 461-23-62, (вн. 23-62), +38 (044) 298-81-08, (вн. 26-52)

Комерційна диспетчеризація: vkd-sso@utg.ua, тел.: +38 (032) 234-93-31, +38 (032) 259-09-53,  +38 066-133-77-73 (цілодобово).

 

Бажаємо Вам приємних різдвяних свят!

Оператор газосховищ України

 01.12.2020

Шановні Замовники послуги зберігання природного газу в газосховищах АТ "Укртрансгаз" у митному режимі митного складу.

 

У відповідності до п.2.8. наказу Міністерства фінансів України від 30.05.2012 р. № 629 «Про митні формальності на трубопровідному транспорті та лініях електропередачі» на оператора газосховищ АТ «Укртрансгаз» покладено зобов’язання надавати уповноваженому митному органу інформацію щодо переданих обсягів природного газу в митному складі та наявності їх на рахунку зберігання замовника, з метою подальшого митного декларування.

 

З метою належного виконання обробки запитів про надання інформації щодо обсягів природного газу на рахунку зберігання замовника, що зберігається в митному складі митним органам, оператор газосховищ повідомляє про графік опрацювання запитів:

 

Пн – Пт до 14:30   -  інформація буде надана в день запиту!

Запити, що надані після зазначеного часу, опрацьовуватимуться наступним робочим днем!

 26.11.2020

Шановні клієнти,

Звертаємо Вашу увагу, що з 01 грудня 2020р. Оператор газосховищ України запускає процедуру подачі номінацій/реномінацій в режимі митного складу та в режимі митного складу (short-haul) із зазначенням номеру періодичної митної декларації  (Шаблон). Оновлений шаблон подачі номінацій/реномінацій доступний для вивантаження з Інформаційної платформи оператора газосховищ під час створення  проектів номінацій/реномінацій, зазначивши газову добу 01.12.2020 року .

З повагою,

команда АТ «Укртрансгаз»

 24.11.2020

Шановні клієнти!

Оператор газосховищ України розширює лінійку клієнтських продуктів та впроваджує з 01 грудня 2020 року послугу з моніторингу зберігання природного газу в ПСГ, який є предметом застави в банку.

Функція моніторингу дає змогу банку, в якому клієнт планує оформити кредит під заставу газу, що зберігається в підземних сховищах на його рахунку, відстежувати операції з цим газом через особистий кабінет інформаційної платформи Оператора газосховищ України.

Для клієнта запровадження послуги суттєво підвищує ймовірність отримати кредитування в банку на більш вигідних умовах.  

Для користування послугою моніторингу між Оператором газосховищ, клієнтом та банком укладається тристороння угода (текст Угоди). Після цього банк отримує доступ до І-платформи, завдяки чому він може відстежувати інформацію щодо фактичного обсягу в газосховищах природного газу, що є предметом застави.  

Впевнені, що дана послуга буде користуватися попитом серед українських клієнтів – як замовників послуг, так і банківських установ. Сподіваємось на плідну співпрацю!

 24.09.2020

Шановні клієнти!

З метою підвищення якості вашого обслуговування АТ «Укртрансгаз» посилює заходи щодо перевірки замовників послуг зі зберігання газу та запроваджує міжнародний стандарт KYC (Know your customer – Знай свого клієнта). 

Перевірка KYC включає комплекс заходів, зокрема встановлення учасників і кінцевого бенефіціарного власника (-ів) контрагента, а також перевірку щодо застосування санкцій до контрагента, його учасників і кінцевих бенефіціарних власників.

Відтепер клієнти, які мають намір укласти з компанією договір на надання послуг зі зберігання (закачування, відбору) природного газу, мають заповнити спеціальний опитувальник контрагента KYC. В ньому необхідно зазначити належність до промислово-фінансової групи, учасників і кінцевих бенефіціарних власників контрагента та відомості про структуру власності контрагента.

Просимо вас ознайомитись, заповнити та надіслати до АТ «Укртрансгаз» документи (опитувальник контрагента KYC), які знаходяться у додатку до цього листа, найближчим часом.

Запровадження нових європейських стандартів в роботі компанії сприяє підвищенню довіри до діяльності оператора газосховищ України як з боку існуючих, так і потенційних клієнтів компанії, а також побудові міцних стосунків з ними.

З повагою,

команда Фронт-офісу

АТ «Укртрансгаз»

 01.09.2020

Шановні Замовники послуги зберігання природного в газосховищах АТ "Укртрансгаз" у митному режимі митного складу! 

Наразі в Товаристві розпочато процес надання послуг декларування природного газу, що переміщується через митний кордон України для зберігання в Митному складі в особистому кабінеті І-платформи  оператора газосховищ України.

 

Інформуємо Вас, що з 01.09.2020  форми завдання на замовлення послуг декларування подаються в І-платформі. Для цього замовнику необхідно подати в електронній формі Додаток №2 (Форма завдання) до договору декларування.

 

Контакти:

         Ксендзюк Микола Миколайович : (044) 461 20 38

         Дмитрієв Сергій Анатолійович: (044) 461 28 66

         Сидорчук Олександр Васильович: (044) 298 81 31

 

Підтримка І-платформи в частині надання повноважень:

         Дмитрієнко Роман Володимирович: (044) 461 22 67

31.08.2020

Оновлення інформації від 14.08.2020р. 


Продовжується заповнення українських газосховищ рекордними темпами. Станом на 31 серпня 2020 року АТ «Укртрансгаз» закачує понад 100 млн куб. м газу на добу. Такі ж темпи закачування очікуються і в першій декаді вересня, в залежності від обсягів подачі номінацій/реномінацій та режимів роботи ТОВ «Оператор ГТС України». Станом на 30 серпня 2020 року обсяг газу в підземних газосховищах України вже перевищив 25 млрд куб. м, що є найвищим показником за останні 20 років.

14.08.2020

До уваги замовників послуг ПСГ!

У зв’язку з рекордним рівнем наповнення  українських газосховищ на сайті АТ «Укртрансгаз» та в Інформаційній платформі Оператора газосховищ реалізовано функцію моніторингу вільної потужності відбору/закачування на поточну добу та на добу наперед.

 

З метою інформування клієнтів про потужності ПСГ, доступні для замовлення, вже в серпні 2020 р. на сайті АТ «Укртрансгаз» http://utg.ua/utg/business-info/capacities.html та в особистому кабінеті замовника послуг Інформаційної платформи Оператора газосховищ розміщується інформація щодо вільної потужності закачування/відбору на поточну добу та на добу наперед.

На веб-сайті компанії дані доводяться до відома замовників у строк до 10 години попередньої газової доби та оновлюються з урахуванням добових номінацій та неномінованої потужності станом на 18 годину попередньої газової доби відповідно до глави 1 розділу VII Кодексу газосховищ. В кабінеті замовника послуг дана інформація оновлюється щоразу після завершення процедури розгляду номінацій/реномінацій, з урахуванням необхідності виконання поданих номінацій/реномінацій замовників, які використовують послуги зберігання (закачування, відбору) на гарантованій основі.

ВАЖЛИВО!!! Відповідно до глави 3 розділу IX Кодексу газосховищ закачування/відбір протягом доби здійснюється рівномірно за погодинним графіком. Тому при подачі номінацій/реномінацій, просимо враховувати факт того, що індивідуальні послуги надаються залежно від технічних можливостей газосховищ та з урахуванням вже розподіленої потужності.

Відповідно до пункту 4 глави 1 розділу IX Кодексу газосховищ номінація/реномінація замовників, яким надається послуга зі зберігання (закачування, відбору) природного газу на переривчастій основі, може бути підтверджена зі зменшенням обсягів природного газу, заявлених замовником у номінації/реномінації. Зменшення або відхилення здійснюється в такій черговості:

- індивідуальна послуга закачування/відбору на добу наперед;

- індивідуальна послуга закачування/відбору на місяць.

У випадку, якщо послуги мають однаковий строк надання, зменшення має відбуватись в порядку черговості отримання номінацій/реномінацій.

12.08.2020

Наказом АТ «Укртрансгаз» від 04.08.2020р. №456 затверджено Порядок відхилення номінацій/реномінацій з причини відсутності вільної потужності закачування/відбору (Текст Порядку).

 06.07.2020

Останнім часом спостерігається значне зростання попиту на використання потужностей газосховищ АТ «Укртрансгаз». В зв’язку з цим просимо сумлінно поставитися до замовлення індивідуальних потужностей закачування/ відбору газу на місяць.

Нагадуємо, що відповідно до Кодексу газосховищ індивідуальні послуги строком на 1 місяць надаються на умовах 100 % попередньої оплати.

Зобов’язання щодо оплати послуг зберігання (закачування, відбору) виникає в момент надходження замовнику результатів процедури розподілу потужності (погодженої заявки на розподіл потужності) з урахуванням строків попередньої оплати, визначених Кодексом газосховищ та договором зберігання (закачування, відбору) природного газу (п.6 гл.4 розділу VІІ Кодексу).

Якщо попередня оплата не була надана замовником послуг зберігання (закачування, відбору) у строк, визначений п.2 гл.2 розділу VІ Кодексу, то оператор газосховища призупиняє надання доступу до розподіленої потужності, щодо якої не були виконані вимоги попередньої оплати. На період призупинення такий замовник не звільняється  від зобов’язань щодо сплати за розподілену потужність.

  28.05.2020

Оператор ГТС – прийнятими Кабінетом Міністрів України, 27 травня 2020 року,  змінами до постанови КМУ від 21.05.12 № 461 «Про затвердження переліку товарів, ввезення яких на митну територію України та/або, територією України прохідним та внутрішнім транзитом здійснюється за умови обов’язкового надання митним органам забезпечення сплати митних платежів», передбачено внесення змін до порядку митного оформлення природного газу при розміщенні його на митному складі  АТ «Укртрансгаз».

Також інформуємо, що листом Державної митної служби від 24.04.2020 року № 18-02/409 передбачено, що при транспортуванні природного газу до митного складу застосовується митна декларація типу ТР81 (внутрішній транзит). 

Враховуючи зазначене, повідомляємо, що починаючи з червня 2020 року, для розміщення природного газу в митному режимі митного складу в газосховищах АТ «Укртрансгаз», замовникам послуг зберігання природного газу в митному складі АТ «Укртрансгаз», необхідно одночасно оформлювати періодичні митні декларації типу ІМ 74 (митний склад) та типу ТР 81 (внутрішній транзит).   

Для нерезидентів України оформлення періодичної митної декларації та типу ТР 81 (внутрішній транзит) здійснює Оператор ГТС України.

Резиденти України здійснюють оформлення періодичної митної декларації типу ТР 81 (внутрішній транзит) самостійно.

Порядок оформлення періодичної митної декларації типу ІМ 74 (митний склад) не змінюється.

Оформлені декларації Замовнику необхідно розмістити на інформаційних платформах  Оператора ГТС та Оператора газосховищ.

15.05.2020

Важливо! Інформуємо, що з 20 травня 2020 року  в Інформаційній платформі Оператора газосховищ реалізована можливість замовникам послуг зберігання природного газу в газосховищах подавати:

  • окремі номінації\реномінації в режимі «митний склад» з ознакою «short-haul»*;
  • торгові сповіщення з ознакою  «short-haul»*

* « Short-haul» - на умовах користування потужністю з обмеженнями.

 03.04.2020

В зв’язку з регламентними роботами Інформаційна платформа Оператора газосховищ буде недоступна 04 квітня 2020 року з 11 до 13 години. Дякуємо за розуміння.

 30.03.2020

Прошу звернути увагу, що відповідно до норм чинного законодавства особа не може передавати у використання від свого імені стороннім особам власний ЕЦП.
Слід розуміти, що визначення Законом України «Про електронний цифровий підпис» терміну «підписувач» як особи, яка на законних підставах володіє особистим ключем та від свого імені або за дорученням особи, яку вона представляє, накладає електронний цифровий підпис під час створення електронного документа, не припускає передачі особистого ключа іншим особам. Поняття «за дорученням» слід розуміти як передачу повноважень, а не передачу власного підпису. Якщо провести аналогію до паперового документообігу, не можна доручити будь-кому накладати власноручний підпис іншої особи. Наприклад, коли посадова особа перебуває у відпустці, вона доручає іншій особі накладати підпис на документах, але накладати підпис саме особи, яку заміщує.

 21.01.2020

Нагадуємо, що відповідно до Кодексу газосховищ замовникам послуг зберігання природного газу в газосховищах надаються послуги на переривчастій та гарантованій основі. Потужність відбору/ закачування  на місячній основі та на добу наперед  є переривчастою. Потужність на річній основі  - гарантована.

Замовникам з розподіленою гарантованою потужністю закачування/ відбору в рамках річної потужності гарантується повне виконання послуги. Крім того, Кодексом газосховищ встановлена процедура переходу права користування послугою річної потужності зберігання (закачування, відбору) природного газу від одного замовника іншому замовнику.

Заявки на розподіл річної потужності газосховищ (Додаток 1.1.) подаються з 01 лютого до 15 лютого щодо років зберігання, наступних за роком зберігання, в якому подається заявка.

 30.09.2019

Звертаємо Вашу увагу, що у відповідності до абзаців 2 пунктів 3.9 та 12.1. Договору про зберігання (закачування, відбору) природного газу Замовник зобов’язаний у разі поміщення природного газу Замовника, що зберігається на митному складі в митному режимі митного складу, в інший митний режим протягом трьох робочих днів з дати митного оформлення такого природного газу надати Оператору копію оформленої митної декларації, засвідчену митницею у встановленому порядку. Дякуємо за взаємодію та відповідальність.

29.08.2019

У зв’язку із запровадженням з 05.08.2019 міжнародного номера банківського рахунку відповідно до постанови Правління Національного банку України від 28.12.2018 №162 «Про впровадження міжнародного номера банківського рахунку (IBAN) в Україні» та з метою забезпечення проведення розрахунків з використанням IBAN з 01.11.2019 Філія «Оператор газосховищ України» АТ «Укртрансгаз» інформує своїх клієнтів про номер IBAN який необхідно буде використовувати у розрахунках з 01.11.2019 – UA593204780000026006924857249.

25.07.2019

Інформуємо, що з 01 серпня 2019 року набирає чинності Постанова НКРЕКП від 18.07.2019  № 1480 «Про внесення змін до постанови НКРЕКП від 19 червня 2018 року № 480» щодо тарифів на послуги зберігання (закачування, відбору) природного газу АТ «Укртрансгаз».

04.02.2019

Інформуємо, що набула чинності Постанова Кабінету міністрів від 23 січня 2019 р. № 35 «Про затвердження розміру страхового запасу природного газу на 2019 рік».

11.09.2018

Форма Акту про рух природного газу в газосховищах за місяць, що обліковується на рахунку зберігання замовника, складається Управлінням обліку газу та реалізації послуг в ПСГ АТ «Укртрансгаз» (*.docx) – для ознайомлення.

  

НОРМАТИВНІ ДОКУМЕНТИ

  • Закон України від 01.10.2015 «Про ринок природного газу» 
  • Постанова НКРЕКП №2495 від 30.09.2015 «Кодекс газосховищ» 
  • Постанова НКРЕКП №2499 від 30.09.2015 «Про затвердження Типового договору зберігання (закачування, відбору) природного газу» 
  • Постанова НКРЕКП №2493 від 30.09.2015 «Кодекс ГТС» 
  • Митний Кодекс України 
  • Постанова КМУ №35 від 23.01.2019 «Про затвердження розміру страхового запасу природного газу на 2019 рік» 
  • Постанова НКРЕКП №1150 від 24.06.2020 «Про встановлення тарифів на послуги зберігання (закачування, відбору) природного газу в підземних сховищах газу АТ «УКРТРАНСГАЗ»