НКРЕКП прийняла остаточне рішення про сертифікацію Укртрансгазу

НКРЕКП прийняла остаточне рішення про сертифікацію Укртрансгазу згідно з європейськими правилами щодо безпеки постачання газу. 

Укртрансгаз є другим в Європі оператором газосховищ, що успішно пройшов сертифікацію та підтвердив своє право здійснювати діяльність зі зберігання газу відповідно до оновлених правил в Євросоюзі та Енергетичному Співтоваристві. 

Сертифікація ‒ це ще один крок до посилення енергетичної стійкості як України, так і ЄС. 

 

“Сьогодні прийнято стратегічне рішення для Оператора газосховищ ‒ Укртрансгазу. Хочу вкотре подякувати нашій команді та всім учасникам процесу за оперативну злагоджену роботу та професійний підхід до реалізації важливого для України проекту: від реєстрації та голосування законопроекту у Верховній Раді до прийняття Регулятором остаточного рішення про сертифікацію. Це рішення дасть нам змогу розвивати нові партнерства й, відповідно, робити свій внесок у посилення енергетичної безпеки України та ЄС”, ‒ зазначив Роман Малютін, очільник Укртрансгазу. 

 

Процедура обов’язкової сертифікації операторів газосховищ була запроваджена в ЄС з 1 липня 2022 року для протидії використання росією підконтрольних їй газосховищ на території Європи з метою шантажу інших країн та недопущення повторення випадків, коли обсяги газу в газосховищах були недостатніми для належного проходження осінньо-зимового періоду.

Сертифікація Укртрансгазу надає право залучати українські газосховища для реалізації заходів з енергетичної безпеки в Європі, що передбачені Регламентом ЄС щодо безпеки газопостачання, у тому числі й зберігання запасів іноземних клієнтів, а також запасів для країн, у яких немає газосховищ або обсягів газу, що спільно закуповуються країнами на випадок кризових ситуацій. 


Поділитися