Співробітництво з ЄБРР

Співробітництво з ЄІБ

Співробітництво з ЄБРР

Співробітництво з МБРР

Оголошення

 

Європейський банк реконструкції та розвитку має статус міжнародної фінансової організації з найвищим кредитним рейтингом (ААА). Банк було створено у 1991 році. На даний час членами Банку є 64 країни, ЄС та ЄІБ. 

Банк має наступні цілі й функції:

  • підтримка економічного розвитку і реконструкції країн Центральної та Східної Європи з метою сприяння переходу їх до відкритої ринкової економіки і приватного підприємництва; 
  • підтримка країн-отримувачів допомоги в проведенні структурних економічних реформ;
  • сприяння інвестиціям у виробництво, а також у сферу послуг і фінансовий сектор та пов’язану з ним інфраструктуру; стимулювання ключових і економічно обґрунтованих проектів, надання технічної допомоги для підготовки, фінансування і реалізації проектів тощо.
     

ЄБРР не фінансує витрати державного бюджету, а здійснює фінансування тільки інвестиційних проектів розвитку у приватному та державному секторі. Банк фінансує різні галузі, окрім оборонної та тютюнової промисловості, а також проектів грального бізнесу. В рамках прийнятої стратегії, ЄБРР працює у двох напрямках: надання міжнародних кредитів на пільгових умовах під державні гарантії та кредитування приватних підприємств на комерційних умовах.

 

Співробітництво з ЄБРР

 

Відповідно до розпорядження КМУ від 22 жовтня 2014 р. № 1143-р, 15 грудня 2014 року між Україною та Європейським банком реконструкції та розвитку укладено Кредитну угоду (Газопровід Уренгой – Помари – Ужгород (Проект «Реконструкція, капітальний ремонт та технічне переоснащення магістрального газопроводу «Уренгой – Помари – Ужгород») та відповідну Проектну угоду між ПАТ «Укртрансгаз» та ЄБРР.

 

На виконання зобов’язань України в рамках Енергетичного Співтовариства Розпорядженням  КМУ від 24 грудня 2019 р. №1401  відповідальним виконавцем та бенефіціаром за проектом “Реконструкція, капітальний ремонт та технічне переоснащення магістрального газопроводу “Уренгой - Помари - Ужгород” з 1 січня 2020 року визначено  товариство з обмеженою відповідальністю “Оператор газотранспортної системи України”.

 

Сума позики, умови залучення:

Позика: до 150 млн євро.

Залучення позики: у євро, відсоткова ставка - EURIBOR + 1% річних, комісія за зобов’язання складатиме 0,25 % річних від невикористаної частини позики, одноразова комісія 1% від суми позики. Загальний період погашення кредиту – 15 років,  включаючи пільговий період – 3 роки.