До відома

ОГОЛОШЕННЯ

 24.09.2020

Шановні клієнти!

З метою підвищення якості вашого обслуговування АТ «Укртрансгаз» посилює заходи щодо перевірки замовників послуг зі зберігання газу та запроваджує міжнародний стандарт KYC (Know your customer – Знай свого клієнта). 

Перевірка KYC включає комплекс заходів, зокрема встановлення учасників і кінцевого бенефіціарного власника (-ів) контрагента, а також перевірку щодо застосування санкцій до контрагента, його учасників і кінцевих бенефіціарних власників.

Відтепер клієнти, які мають намір укласти з компанією договір на надання послуг зі зберігання (закачування, відбору) природного газу, мають заповнити спеціальний опитувальник контрагента KYC. В ньому необхідно зазначити належність до промислово-фінансової групи, учасників і кінцевих бенефіціарних власників контрагента та відомості про структуру власності контрагента.

Просимо вас ознайомитись, заповнити та надіслати до АТ «Укртрансгаз» документи (опитувальник контрагента KYC), які знаходяться у додатку до цього листа, найближчим часом.

Запровадження нових європейських стандартів в роботі компанії сприяє підвищенню довіри до діяльності оператора газосховищ України як з боку існуючих, так і потенційних клієнтів компанії, а також побудові міцних стосунків з ними.

З повагою,

команда Фронт-офісу

АТ «Укртрансгаз»

 01.09.2020

Шановні Замовники послуги зберігання природного в газосховищах АТ "Укртрансгаз" у митному режимі митного складу! 

Наразі в Товаристві розпочато процес надання послуг декларування природного газу, що переміщується через митний кордон України для зберігання в Митному складі в особистому кабінеті І-платформи  оператора газосховищ України.

 

Інформуємо Вас, що з 01.09.2020  форми завдання на замовлення послуг декларування подаються в І-платформі. Для цього замовнику необхідно подати в електронній формі Додаток №2 (Форма завдання) до договору декларування.

 

Контакти:

         Ксендзюк Микола Миколайович : (044) 461 20 38

         Дмитрієв Сергій Анатолійович: (044) 461 28 66

         Сидорчук Олександр Васильович: (044) 298 81 31

 

Підтримка І-платформи в частині надання повноважень:

         Дмитрієнко Роман Володимирович: (044) 461 22 67

31.08.2020

Оновлення інформації від 14.08.2020р. 


Продовжується заповнення українських газосховищ рекордними темпами. Станом на 31 серпня 2020 року АТ «Укртрансгаз» закачує понад 100 млн куб. м газу на добу. Такі ж темпи закачування очікуються і в першій декаді вересня, в залежності від обсягів подачі номінацій/реномінацій та режимів роботи ТОВ «Оператор ГТС України». Станом на 30 серпня 2020 року обсяг газу в підземних газосховищах України вже перевищив 25 млрд куб. м, що є найвищим показником за останні 20 років.

14.08.2020

До уваги замовників послуг ПСГ!

У зв’язку з рекордним рівнем наповнення  українських газосховищ на сайті АТ «Укртрансгаз» та в Інформаційній платформі Оператора газосховищ реалізовано функцію моніторингу вільної потужності відбору/закачування на поточну добу та на добу наперед.

 

З метою інформування клієнтів про потужності ПСГ, доступні для замовлення, вже в серпні 2020 р. на сайті АТ «Укртрансгаз» http://utg.ua/utg/business-info/capacities.html та в особистому кабінеті замовника послуг Інформаційної платформи Оператора газосховищ розміщується інформація щодо вільної потужності закачування/відбору на поточну добу та на добу наперед.

На веб-сайті компанії дані доводяться до відома замовників у строк до 10 години попередньої газової доби та оновлюються з урахуванням добових номінацій та неномінованої потужності станом на 18 годину попередньої газової доби відповідно до глави 1 розділу VII Кодексу газосховищ. В кабінеті замовника послуг дана інформація оновлюється щоразу після завершення процедури розгляду номінацій/реномінацій, з урахуванням необхідності виконання поданих номінацій/реномінацій замовників, які використовують послуги зберігання (закачування, відбору) на гарантованій основі.

ВАЖЛИВО!!! Відповідно до глави 3 розділу IX Кодексу газосховищ закачування/відбір протягом доби здійснюється рівномірно за погодинним графіком. Тому при подачі номінацій/реномінацій, просимо враховувати факт того, що індивідуальні послуги надаються залежно від технічних можливостей газосховищ та з урахуванням вже розподіленої потужності.

Відповідно до пункту 4 глави 1 розділу IX Кодексу газосховищ номінація/реномінація замовників, яким надається послуга зі зберігання (закачування, відбору) природного газу на переривчастій основі, може бути підтверджена зі зменшенням обсягів природного газу, заявлених замовником у номінації/реномінації. Зменшення або відхилення здійснюється в такій черговості:

- індивідуальна послуга закачування/відбору на добу наперед;

- індивідуальна послуга закачування/відбору на місяць.

У випадку, якщо послуги мають однаковий строк надання, зменшення має відбуватись в порядку черговості отримання номінацій/реномінацій.

12.08.2020

Наказом АТ «Укртрансгаз» від 04.08.2020р. №456 затверджено Порядок відхилення номінацій/реномінацій з причини відсутності вільної потужності закачування/відбору (Текст Порядку).

 06.07.2020

Останнім часом спостерігається значне зростання попиту на використання потужностей газосховищ АТ «Укртрансгаз». В зв’язку з цим просимо сумлінно поставитися до замовлення індивідуальних потужностей закачування/ відбору газу на місяць.

Нагадуємо, що відповідно до Кодексу газосховищ індивідуальні послуги строком на 1 місяць надаються на умовах 100 % попередньої оплати.

Зобов’язання щодо оплати послуг зберігання (закачування, відбору) виникає в момент надходження замовнику результатів процедури розподілу потужності (погодженої заявки на розподіл потужності) з урахуванням строків попередньої оплати, визначених Кодексом газосховищ та договором зберігання (закачування, відбору) природного газу (п.6 гл.4 розділу VІІ Кодексу).

Якщо попередня оплата не була надана замовником послуг зберігання (закачування, відбору) у строк, визначений п.2 гл.2 розділу VІ Кодексу, то оператор газосховища призупиняє надання доступу до розподіленої потужності, щодо якої не були виконані вимоги попередньої оплати. На період призупинення такий замовник не звільняється  від зобов’язань щодо сплати за розподілену потужність.

  28.05.2020

Оператор ГТС – прийнятими Кабінетом Міністрів України, 27 травня 2020 року,  змінами до постанови КМУ від 21.05.12 № 461 «Про затвердження переліку товарів, ввезення яких на митну територію України та/або, територією України прохідним та внутрішнім транзитом здійснюється за умови обов’язкового надання митним органам забезпечення сплати митних платежів», передбачено внесення змін до порядку митного оформлення природного газу при розміщенні його на митному складі  АТ «Укртрансгаз».

Також інформуємо, що листом Державної митної служби від 24.04.2020 року № 18-02/409 передбачено, що при транспортуванні природного газу до митного складу застосовується митна декларація типу ТР81 (внутрішній транзит). 

Враховуючи зазначене, повідомляємо, що починаючи з червня 2020 року, для розміщення природного газу в митному режимі митного складу в газосховищах АТ «Укртрансгаз», замовникам послуг зберігання природного газу в митному складі АТ «Укртрансгаз», необхідно одночасно оформлювати періодичні митні декларації типу ІМ 74 (митний склад) та типу ТР 81 (внутрішній транзит).   

Для нерезидентів України оформлення періодичної митної декларації та типу ТР 81 (внутрішній транзит) здійснює Оператор ГТС України.

Резиденти України здійснюють оформлення періодичної митної декларації типу ТР 81 (внутрішній транзит) самостійно.

Порядок оформлення періодичної митної декларації типу ІМ 74 (митний склад) не змінюється.

Оформлені декларації Замовнику необхідно розмістити на інформаційних платформах  Оператора ГТС та Оператора газосховищ.

15.05.2020

Важливо! Інформуємо, що з 20 травня 2020 року  в Інформаційній платформі Оператора газосховищ реалізована можливість замовникам послуг зберігання природного газу в газосховищах подавати:

  • окремі номінації\реномінації в режимі «митний склад» з ознакою «short-haul»*;
  • торгові сповіщення з ознакою  «short-haul»*

* « Short-haul» - на умовах користування потужністю з обмеженнями.

 03.04.2020

В зв’язку з регламентними роботами Інформаційна платформа Оператора газосховищ буде недоступна 04 квітня 2020 року з 11 до 13 години. Дякуємо за розуміння.

 30.03.2020

Прошу звернути увагу, що відповідно до норм чинного законодавства особа не може передавати у використання від свого імені стороннім особам власний ЕЦП.
Слід розуміти, що визначення Законом України «Про електронний цифровий підпис» терміну «підписувач» як особи, яка на законних підставах володіє особистим ключем та від свого імені або за дорученням особи, яку вона представляє, накладає електронний цифровий підпис під час створення електронного документа, не припускає передачі особистого ключа іншим особам. Поняття «за дорученням» слід розуміти як передачу повноважень, а не передачу власного підпису. Якщо провести аналогію до паперового документообігу, не можна доручити будь-кому накладати власноручний підпис іншої особи. Наприклад, коли посадова особа перебуває у відпустці, вона доручає іншій особі накладати підпис на документах, але накладати підпис саме особи, яку заміщує.

 21.01.2020

Нагадуємо, що відповідно до Кодексу газосховищ замовникам послуг зберігання природного газу в газосховищах надаються послуги на переривчастій та гарантованій основі. Потужність відбору/ закачування  на місячній основі та на добу наперед  є переривчастою. Потужність на річній основі  - гарантована.

Замовникам з розподіленою гарантованою потужністю закачування/ відбору в рамках річної потужності гарантується повне виконання послуги. Крім того, Кодексом газосховищ встановлена процедура переходу права користування послугою річної потужності зберігання (закачування, відбору) природного газу від одного замовника іншому замовнику.

Заявки на розподіл річної потужності газосховищ (Додаток 1.1.) подаються з 01 лютого до 15 лютого щодо років зберігання, наступних за роком зберігання, в якому подається заявка.

 30.09.2019

Звертаємо Вашу увагу, що у відповідності до абзаців 2 пунктів 3.9 та 12.1. Договору про зберігання (закачування, відбору) природного газу Замовник зобов’язаний у разі поміщення природного газу Замовника, що зберігається на митному складі в митному режимі митного складу, в інший митний режим протягом трьох робочих днів з дати митного оформлення такого природного газу надати Оператору копію оформленої митної декларації, засвідчену митницею у встановленому порядку. Дякуємо за взаємодію та відповідальність.

29.08.2019

У зв’язку із запровадженням з 05.08.2019 міжнародного номера банківського рахунку відповідно до постанови Правління Національного банку України від 28.12.2018 №162 «Про впровадження міжнародного номера банківського рахунку (IBAN) в Україні» та з метою забезпечення проведення розрахунків з використанням IBAN з 01.11.2019 Філія «Оператор газосховищ України» АТ «Укртрансгаз» інформує своїх клієнтів про номер IBAN який необхідно буде використовувати у розрахунках з 01.11.2019 – UA593204780000026006924857249.

25.07.2019

Інформуємо, що з 01 серпня 2019 року набирає чинності Постанова НКРЕКП від 18.07.2019  № 1480 «Про внесення змін до постанови НКРЕКП від 19 червня 2018 року № 480» щодо тарифів на послуги зберігання (закачування, відбору) природного газу АТ «Укртрансгаз».

04.02.2019

Інформуємо, що набула чинності Постанова Кабінету міністрів від 23 січня 2019 р. № 35 «Про затвердження розміру страхового запасу природного газу на 2019 рік».

11.09.2018

Форма Акту про рух природного газу в газосховищах за місяць, що обліковується на рахунку зберігання замовника, складається Управлінням обліку газу та реалізації послуг в ПСГ АТ «Укртрансгаз» (*.docx) – для ознайомлення.

  

НОРМАТИВНІ ДОКУМЕНТИ

  • Закон України від 01.10.2015 «Про ринок природного газу» 
  • Постанова НКРЕКП №2495 від 30.09.2015 «Кодекс газосховищ» 
  • Постанова НКРЕКП №2499 від 30.09.2015 «Про затвердження Типового договору зберігання (закачування, відбору) природного газу» 
  • Постанова НКРЕКП №2493 від 30.09.2015 «Кодекс ГТС» 
  • Митний Кодекс України 
  • Постанова КМУ №35 від 23.01.2019 «Про затвердження розміру страхового запасу природного газу на 2019 рік» 
  • Постанова НКРЕКП №1150 від 24.06.2020 «Про встановлення тарифів на послуги зберігання (закачування, відбору) природного газу в підземних сховищах газу АТ «УКРТРАНСГАЗ»