Укртрансгаз закликає підприємства ТКЕ реструктуризувати борги на 10 млрд грн за постачання газу у 2015‒2019 рр.

Укртрансгаз закликає підприємства теплокомуненерго реструктуризувати заборгованість за спожитий природний газ за відсутності постачальника. У 2015‒2019 рр. ці підприємства відібрали із ГТС близько 2 млрд куб. м природного газу, але не оплатили його. Загалом у грошовому еквіваленті борг перевищує 10 млрд грн за умови його погашення за цінами ПСО.
 
Проведення розрахунків за спожиті енергоносії сприятиме оздоровленню газового ринку України та сталому проходженню опалювальних сезонів. 
 
Наразі частина підприємств-боржників уже уклала відповідні договори з Укртрансгазом. Тепер вони можуть реструктуризувати борг із наступним списанням нарахованих на нього штрафних санкцій та пені, а також уникнути потенційних судових позовів.
 
Нова можливість для підприємств ТКЕ врегулювати багатомільярдну заборгованість за спожиті енергоносії з’явилася після прийняття Закону України «Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення» від 14.07.2021 № 1639-IX. Щоб скористатися цією можливістю, підприємство ТКЕ має укласти з Укртрансгазом договір про організацію взаєморозрахунків. 

Зауважимо, що Укртрансгаз проводить роботу з врегулювання заборгованості спільно з Міністерством розвитку громад та територій. З усіма деталями цієї процедури можна ознайомитись на сайті компанії за цим посиланням.

Поділитися