Оператор газосховищ України завершив реконструкцію установки осушення газу Дашавського ПСГ вартістю понад 200 млн грн

Оператор газосховищ України завершив реконструкцію установки осушення газу на Дашавському ПСГ. Реалізація проекту підвищить якість газу, що подається до магістральних газопроводів, та поліпшить ефективність роботи обладнання ПСГ. Внаслідок цього щороку заощаджуватиметься близько 55‒65% паливного газу, що використовується для роботи блоків регенерації гліколю. Загальний бюджет проекту ‒ 217 млн грн. 

Установку осушення газу на Дашавському ПСГ було введено в експлуатацію у 1987 році. В рамках реконструкції, що розпочалася у 2020 році, повністю модернізували абсорбери, встановили на них сучасні вхідні та вихідні фільтри, впровадили сучасну систему автоматичного керування технологічним процесом. Крім того, замінили запірну арматуру та насоси високого тиску, встановили нові блоки регенерації з можливістю роботи на триетиленгліколі. Такий підхід відповідає європейським стандартам, дає змогу зменшити втрати гліколю в процесі осушування газу і, водночас, мінімізувати потенційний шкідливий вплив ПСГ на навколишнє середовище. 

"Якість газу, що зберігається у підземних сховищах України, ‒ питання, що не терпить жодних компромісів. Тим більше, під час переходу на облік в енергоодиницях, який чекає на нас вже наступної весни. Тому безперебійну роботу абсорберів на кожній нашій підземці ми забезпечуємо завдяки подібним масштабним реконструкціям. Для мережі газосховищ, що будувалася десятки років тому, така модернізація ‒ запорука якісної та безперебійної роботи в усі сезони та за будь-яких обставин”, ‒ відзначив Сергій Перелома, т.в.о. генерального директора Укртрансгазу.

Нагадаємо, нещодавно українські ПСГ почали обладнувати потоковими хроматографами для автоматичного вимірювання якості газу. 


Поділитися