Оператор газосховищ України вперше відкриває широкий доступ до фізичних та комерційних показників роботи ПСГ

Оператор газосховищ України ‒ Укртрансгаз відкрив публічний доступ до оперативних та архівних даних про роботу ПСГ України на сайті компанії. Створені аналітичні панелі містять низку фізичних та комерційних показників діяльності вітчизняної системи підземного зберігання газу. Більшість з них раніше не була доступна широкому загалу. Таким чином Оператор газосховищ суттєво підвищує рівень прозорості своєї роботи відповідно до кращих світових стандартів.

Фахівці Оператора газосховищ розробили аналітичні панелі на базі хмарного сервісу бізнес-аналітики Microsoft Power BІ. Вони містять усю ключову інформацію, необхідну зацікавленим сторонам ‒ як замовникам послуг зберігання газу, так і представникам ЗМІ та експертам у сфері енергетики. Наразі система працює у тестовому режимі та буде вдосконалюватися у процесі використання. 

Уперше відкрито публічний доступ до деталізованої інформації про комерційні показники роботи Оператора. Серед них ‒ дані про невикористані та вільні комерційні потужності, запаси газу в режимі “митний склад”, зміни у портфоліо замовників послуг тощо. При цьому дані окремих замовників послуг, що містять комерційну таємницю, залишаються недоступними.

Крім того, аналітичні панелі формують повноцінний онлайн-архів показників роботи за минулі роки.

“Тривалий час інформація про роботу українських ПСГ була обмежена для публічного доступу. Але ми трансформуємося, маючи на меті стати максимально прозорою та відкритою компанією. Запроваджені аналітичні панелі дають змогу перетворити роботу Оператора газосховищ на зрозумілий та відкритий механізм як для газового ринку, так і для широкої аудиторії, що цікавиться енергетичним сектором України”, ‒ зауважив Сергій Перелома, т.в.о. генерального директора Укртрансгазу.


Поділитися