Оператор газосховищ та Українська енергобіржа запровадили біржові торги нерозмитненим газом

З 1 листопада 2021 року замовники послуг українських газосховищ можуть здійснювати торговельні операції із нерозмитненим газом, що зберігається з режимі «митний склад», на електронній платформі Української енергетичної біржі. Це важливо, насамперед, для компаній-нерезидентів, які традиційно користуються можливістю зберігати газ, імпортований в Україну, до 1095 днів без сплати митних платежів та ПДВ.

Нова спільна послуга від Оператора газосховищ та Української енергобіржі доповнила запроваджену навесні опцію біржових торгів розмитненим газом. У зв’язку з особливостями роботи у спеціальному митному режимі, алгоритм біржових торгів частково відрізняється від механізму, раніше апробованого для розмитненого газу.  

Водночас, ключові переваги тепер вже розширеної послуги зберігаються: мінімізується документообіг, торги переходять в онлайн із залученням максимально широкого кола учасників. Проте найголовнішою перевагою нової послуги Оператора та УЕБ є безпека учасників торгів. Розроблений алгоритм дає змогу уникнути будь-яких ризиків, пов’язаних із передачею газу чи переведенням коштів. Також він запобігає участі у торговельних операціях недобросовісних контрагентів з непідтвердженими активами. 

Наразі системи обох компаній, що задіюються у проведенні торгів, уже протестовано, функціонал відпрацьовано та розпочато прийом заявок на акредитацію від учасників ринку, які бажають доєднатися до процедури біржових торгів. 

«Ми раді представити нашим замовникам послуг новий, без сумніву довгоочікуваний продукт, створений командами Оператора газосховищ та Української енергетичної біржі. Він відкриває цілий спектр можливостей: від полегшення та пришвидшення процедур до вищої конкуренції та, відповідно, кращих комерційних пропозицій. В умовах нинішнього непростого ринку це важливо як ніколи. Тож запрошуємо компанії проходити акредитацію та приєднуватися до торгів. Ми зробили все можливе, щоб процес був для вас максимально зручним, зрозумілим та безпечним», ‒ відзначив Сергій Перелома, т.в.о. генерального директора Укртрансгазу.

«Сьогодні вперше запрацює сервіс, що дозволить іноземним трейдерам торгувати газом на українській біржі. Український ринок, українські газосховища та технічні ресурси УЕБ створюють неймовірний потенціал для запуску потужного українського газового хабу. Сьогодні ми відкриваємо український біржовий ринок для Європи. Ми дуже сподіваємося, що робимо потрібні і вчасні  речі саме зараз. Спільно з Укртрансгазом ми залишаємося відкритими для пропозицій з боку ринку, щоб робити наш продукт більш затребуваним», ‒ додав Олексій Дубовський, голова біржового комітету Української енергетичної біржі. 


Поділитися