На початку листопада в українських ПСГ ‒ 18 млрд куб. м газу ‒ на 13 % більше ніж у 2011-2019 рр.

Станом на 1 листопада 2021 року обсяги газу у підземних сховищах України сягнули 18 млрд куб. м*. Такий рівень наповнення ПСГ перевищує на 13% середні показники за період з 2011 по 2019 роки та підтверджує готовність мережі українських газосховищ до проходження зими, за умови стабільної ситуації у загальному енергобалансі України.  

Відбір газу

Протягом жовтня поточного року з українських ПСГ було фізично відібрано 0,7 млрд куб. м газу. Цей показник у 3,5 рази вищий ніж минулого року. Така різниця пояснюється двома чинниками. Перше ‒ сезон відбору цього року розпочався на два тижні раніше ніж минулоріч. Друге ‒ восени компанії-нерезиденти реекспортували частину своїх запасів з метою подальшої реалізації на газовому ринку ЄС в період пікових цін на газ. 

Запас природного газу в ПСГ

Станом на 01 листопада 2021 запаси природного газу у ПСГ становили 18 млрд куб. м* газу. Це на 36% менше ніж минулого 2020-го року, котрий, нагадаємо, побив десятирічний рекорд за рівнем сформованих запасів. Проте цей показник на 13% вищий за середній рівень наповнення газосховищ у 2011-2019 рр. 

Використання послуг «Митний склад»** та «short haul»***

Станом на 01.11.2021 іноземні трейдери зберігають в режимі «Митний склад» 2 млрд куб. м газу. Це у 5 разів менше порівняно з аналогічним періодом минулого року. З них у «short haul» режимі накопичено 1,6 млрд куб. м. Компанії-резиденти зберігають в режимі «митний склад» 0,7 млрд куб. м газу, що у 1,5 раза менше ніж у 2020 році. Із них обсяг, переданий до ПСГ в режимі «short haul», дорівнює  0,6 млрд куб. м

 

* без урахування запасів Вергунського ПСГ, що знаходиться на тимчасово непідконтрольній території Донецької області;

** «митний склад» – митний режим, що дає змогу клієнту зберігати природний газ в газосховищах України до 1095 днів без сплати податків та митних зборів;

*** «short haul» – послуга, що дає можливість отримувати знижку на транспортування між визначеними точками входу або виходу на міждержавних з'єднаннях (потужність з обмеженнями), в тому числі для подальшого зберігання природного газу в ПСГ України.


Поділитися