Оператор газосховищ України та Держмитслужба запроваджують електронний документообіг для роботи на «митному складі»

Оператор газосховищ України та Державна митна служба домовились про інформаційне співробітництво. Угода передбачає побудову взаємодії між ІТ-системами організацій та автоматизацію процесів з оформлення митних декларацій під час переводення природного газу в/з режиму «митний склад». Кінцевою метою проекту стане налагодження повного електронного документообігу між сторонами. 

 

Інформаційне співробітництво суттєво підвищить швидкість обробки даних та, відповідно, зручність роботи українських та іноземних замовників послуг зберігання природного газу.

Запровадження електронної взаємодії включатиме в себе декілька етапів автоматизації. Після першого Оператор газосховищ України зможе здійснювати верифікацію митних декларацій замовників послуг під час відбору природного газу з «митного складу». Обмін інформацією відбуватиметься в онлайн-режимі із використанням спеціальних криптографічних засобів захисту інформації. Це зменшить вплив людського чинника та обсяг паперового документообігу. 

 

На другому етапі проекту відбудеться автоматизація документообігу між Оператором газосховищ України та Держмитслужбою, що дасть змогу надавати періодичну звітність та товаросупровідні документи для здійснення митного оформлення в електронному вигляді. 

 

«Оператор газосховищ продовжує удосконалювати свою операційну діяльність та поліпшувати взаємодію із замовниками послуг. Угода із Державною митною службою – початок масштабного проекту, який в перспективі докорінно змінить весь процес декларування газу та роботу наших замовників у режимі «митний склад». Вдячний колегам із Державної митної служби за відкритість та готовність до співпраці. Переконаний, сьогодні ми дали старт трансформації, яка матиме позитивний вплив на весь газовий ринок України», – відзначив Сергій Перелома, т.в.о. генерального директора Укртрансгазу.


Поділитися