Оператор газосховищ наближається до старту опалювального сезону з 18,7 млрд куб. м газу у ПСГ

Україна наближається до початку опалювального сезону із обсягами газу в ПСГ, достатніми для стабільного проходження зими. Станом на 1 жовтня 2021 року Оператор газосховищ України уже накопичив у ПСГ 18,7 млрд куб. м газу. Для порівняння, середній рівень наповнення газосховищ на початку опалювальних сезонів з 2011 по 2019 роки сягав 17,9 млрд куб. м, а мінімальний опускався до 14,5 млрд куб. м у 2016-му.  

Наразі Оператор газосховищ продовжує закачування газу до ПСГ. Тривалість періоду закачування у жовтні залежатиме від погодних умов та температури повітря в Україні. 

 

Запас природного газу в ПСГ

На початок жовтня запас природного газу в українських ПСГ становить 18,7 млрд куб. м*. Це на 2% вище, ніж в середньому на цю дату у 2015-2020 роках, навіть з урахуванням того, що минулий рік був рекордним за останнє десятиріччя за рівнем створених запасів (28,3 млрд куб. м). 

 

Закачування газу

Протягом вересня 2021 року до підземних газосховищ України надійшло 0,7 млрд куб. м природного газу. Це у 3,4 раза менше порівняно з вереснем 2020 року.

Усього від початку цьогорічного сезону закачування до ПСГ надійшло 3,6 млрд куб. м газу.

 

«Митний склад»** та транспортування до ПСГ за тарифами «short haul»***

Станом на 01 жовтня 2021 року іноземні замовники послуг зберігають у режимі «митний склад» 2,8 млрд куб. м газу. Це у 3,5 раза менше порівняно з аналогічним періодом минулого року. З них у «short haul» режимі накопичено 2,3 млрд куб. м.

Компанії-резиденти зберігають в режимі «митний склад» 0,8 млрд куб. м, що у 1,7 раза менше ніж в аналогічний період 2020 року. Із них обсяг газу, закачаного до ПСГ в режимі «short haul», дорівнює 0,7 млрд куб. м

 

«Ми впритул наблизилися до старту опалювального сезону в Україні і наразі рівень наповнення ПСГ дає нам підстави розраховувати на стабільну роботу у найближчі півроку. Незважаючи на складну ситуацію на міжнародному газовому ринку, ми суттєво перевиконали поставлене Урядом завдання із наповнення газосховищ і все ще не зупиняємо закачування. Уже зараз рівень наповнення ПСГ є вищим, ніж на початках опалювальних сезонів у 2013‒2018 роках. Тож до зими готові: Україна буде з газом», – зазначив Сергій Перелома, т.в.о. генерального директора Укртрансгазу.

 

* без урахування запасів Вергунського ПСГ, що знаходиться на тимчасово окупованій території Донецької області;

** «митний склад» – митний режим, що дає змогу клієнту зберігати природний газ в газосховищах України до 1095 днів без сплати податків та митних зборів;

 

*** «short haul» – послуга, що дає можливість отримувати знижку на транспортування між визначеними точками входу або виходу на міждержавних з'єднаннях (потужність з обмеженнями), в тому числі для подальшого зберігання природного газу в ПСГ України.


Поділитися