Оператор газосховищ завершує реконструкцію газозбірного пункту Богородчанського ПСГ вартістю понад 280 млн грн

Оператора газосховищ України завершив реконструкцію газозбірного пункту Богородчанського ПСГ (І черга будівництва), що розпочалася у 2017 році. Реалізація проекту вартістю 283 млн грн (без ПДВ) дозволить газосховищу забезпечити роботу на максимальних проектних показниках і водночас зменшити негативний вплив на довкілля, дасть можливість автоматизувати регулювання закачування і відбору газу, покращить його якісні показники.  

 

Наразі на об’єкті завершено будівельні роботи в рамках І черги будівництва. Розпочато пусконалагоджувальні випробування, газосховище увійшло у режим закачування газу. Проект є частиною десятирічного Плану розвитку газосховищ (на 2021-2030 рр.), затвердженого НКРЕКП.

 

В рамках реконструкції на 29 свердловинах газозбірного пункту (далі - ГЗП) повністю замінили вузли відключаючих пристроїв. Також на ГЗП встановили сучасну систему контролю підготовки газу і моніторингу фізико-хімічних характеристик природного газу в реальному часі, відреконструювали системи енергопостачання. 

 

Для обслуговування газозбірного пункту побудовано операторну в окремій будівлі, яку буде облаштовано новітнім програмно-технічним забезпеченням, а також сучасними системами опалення, кондиціонування та протипожежного контролю. Із операторної відбуватиметься дистанційне керування свердловинами, тоді як раніше цю функцію виконували оператори в ручному режимі. Дистанційно відбуватиметься і регулювання дебіту кожної свердловини. 

 

Проведені роботи матимуть безпосередній вплив на проходження опалювальних сезонів. Завдяки вимірювальному обладнанню, що встановили на ПСГ в рамках реконструкції, геологічна служба зможе цілодобово контролювати роботу кожної свердловини як у режимі онлайн, так і за архівними даними. Це дасть можливість оперативно аналізувати та реагувати на будь-які зміни у роботі механізмів, запобігати утворенню гідратних корків та зниженню дебітів свердловин, забезпечуючи таким чином безперебійне відбирання газу із ПСГ у зимовий період.

 

«Реконструкція газозбірного пункту на Богородчанському ПСГ - один із найважливіших інвестиційних проектів, які нині реалізує Оператор газосховищ України. Через свою близькість до кордонів та транзитних газопроводів ця підземка важлива не лише для проходження опалювальних сезонів в Україні та балансування пікових навантажень, але й для гарантування безперебійного транзиту газу до наших європейських сусідів. Тому всі механізми та елементи ПСГ повинні працювати без найменших збоїв чи ускладнень», - зауважив Сергій Перелома, т.в.о. генерального директора Укртрансгазу. 

 

Богородчанське підземне сховище газу розташоване на території Івано-Франківської області та може вміщати 2,3 млрд куб. м газу. Окрім реконструкції газозбіргого пункту, на ПСГ також завершується ремонт та технічне обслуговування установки осушення газу. 


Поділитися