Оператор газосховищ України побудує пункти виміру газу на дев’яти ПСГ відповідно до світових стандартів

Оператор газосховищ України розпочинає реалізацію масштабного проекту з будівництва пунктів виміру газу на дев’яти ПСГ. Загальний бюджет робіт, які триватимуть до 2025 року, сягає 1,4 млрд грн (без ПДВ). Наразі проектні роботи вже розпочалися на трьох газосховищах: Більче-Волицько-Угерському, Дашавському та Пролетарському. 

На Більче-Волицько-Угерському газосховищі, де будівництво вузла обліку передбачає один із найбільших бюджетів 449 млн грн (без ПДВ)   наразі триває розробка техніко-економічного обґрунтування. Проект буде реалізовано до кінця 2023 року. Сучасний комерційний вузол обліку забезпечить якісне вимірювання газу, в тому числі в енергетичних одиницях та відповідно до чинних європейських стандартів, дасть змогу проводити аналіз палива, що відбирається чи закачується до ПСГ, та автоматизує процес обліку всіх необхідних показників. 

Проект дозволить виконати вимоги Кодексу газосховищ та Кодексу ГТС, згідно яких точки розмежування двох операторів після завершення анбандлінгу повинні бути обладнані такими вузлами обліку. 

Будівництво пункту виміру витрат газу на Більче-Волиці входить до десятирічного плану розвитку Оператора газосховищ, затвердженого Регулятором - НКРЕКП. Проект передбачає встановлення основної та дублювальної систем обліку на базі сучасних ультразвукових лічильників, встановлення блок-боксів обліку та вимірювання якості газу, впровадження системи автоматизованого керування, облаштування допоміжних охоронних, протипожежних та блискавкозахисних систем.

«Перехід на облік газу в енергетичних одиницях невід’ємний елемент європейської інтеграції газового ринку України. Уже кілька місяців Оператор газосховищ України забезпечує такий облік для власних замовників послуг і водночас готується до запровадження нової системи на державному рівні. Будівництво нового пункту виміру газу на найбільшому ПСГ України, який у перспективі забезпечить облік газу в енергоодиницях, - важливий елемент цієї роботи та черговий крок у європейській інтеграції газового ринку нашої країни», - відзначив Сергій Перелома, т.в.о. генерального директора Укртрансгазу.

Нагадаємо, на Більче-Волицько-Угерському газосховищі триває підготовка до  реконструкції компресорного цеху №4 дотискувальної компресорної станції «Більче-Волиця». Проект вартістю 890 млн грн реалізуватимуть до кінця 2024 року.


Поділитися