Оператор газосховищ України готує ПСГ до опалювального сезону 2021/2022. Загальна вартість робіт – близько 800 млн грн

Оператор газосховищ України готує систему підземного зберігання газу до опалювального сезону 2021/2022. Компанія реалізує щорічну програму підготовки технологічного обладнання, а також виконує капітальні ремонти, діагностику та технічне обслуговування ПСГ. В комплексі ці заходи забезпечать безперебійну роботу системи підземних газосховищ України, надійний відбір газу при зимових пікових навантаженнях та загалом підвищать термін технічної експлуатації елементів мережі ПСГ. Загальний бюджет згаданих робіт до кінця 2021 року сягне близько 800 млн грн.

Так, близько 300 млн грн буде використано для оновлення обладнання підземних газосховищ. Зокрема, ремонту 63 свердловин, проведення геофізичних досліджень та діагностик резервуарів 94 свердловин, 37 ремонтів та техобслуговувань на наземних об’єктах ПСГ.

Ще 220 млн грн буде спрямовано на ремонт та технічне обслуговування компресорних станцій. В тому числі, Оператор відремонтує 28 газоперекачувальних агрегатів та газомоторних компресорів, проведе ремонти та ТО на 40 об’єктах, що обслуговують компресорні станції.

На оновлення систем енергетики, автоматизації та метрології заплановано ще 190 млн грн. Цю суму буде спрямовано, зокрема, на проведення робіт на 69 об’єктах енергетичної мережі, що обслуговує системі підземного зберігання газу. 

Також важливо, що окрім перерахованих вище робіт, до старту опалювального сезону 2021/2022 буде закінчено реалізацію двох наймасштабніших інвестиційних проектів, що нині виконує Оператор газосховищ України. А саме ‒ реконструкцію установки осушення газу на Дашавському ПСГ, яка тривала понад рік. Також повноцінну роботу розпочне газозбірний пункт на Богородчанському ПСГ, де перша черга реконструкції тривала з 2017 року.

«Для Оператора газосховищ України підготовка до проходження опалювальних сезонів ‒ це безперервний процес. Для нашої команди важливо не тільки забезпечити наявність необхідних обсягів газу у підземках, але й гарантувати надійну роботу всіх без винятку систем та елементів газосховищ. Більшість таких робіт, що заплановано на 2021 рік, вже завершено або вони знаходяться на фінальному етапі реалізації», ‒ зазначив Сергій Перелома, т.в.о. генерального директора Укртрансгазу.


Поділитися