Оператор газосховищ модернізує п’ять двигунів на найбільшому ПСГ Європи

Оператор газосховищ розпочинає переобладнання п’яти газотурбінних двигунів для Більче-Волицько-Угерського ПСГ. Реалізація проекту загальною вартістю понад 80 мільйонів гривень триватиме до кінця поточного року.

Модернізація дасть змогу зменшити витрати паливного газу під час експлуатації ПСГ на 20%, підвищить економічність та ефективність роботи найбільшого газосховища Європи. Потужність нових двигунів є аналогічною існуючим та становить 6,3 МВт. Та на відміну від наявного обладнання газосховищ ККД нових газотурбінних двигунів є більшим.

У результаті нові двигуни посилять надійність та працездатність наземного енергомеханічного обладнання ПСГ, водночас підвищивши ефективність роботи дотискувальної компресорної станції як у процесі закачування, так і під час відбору газу з ПСГ. 

Модернізацію двигунів для компресорному цеху № 4 дотискувальної компресорної станції (ДКС) «Більче-Волиця» здійснюватиме українська компанія «Мотор Січ», яка є безпосереднім виробником нового обладнання. Проект є частиною реконструкції дотискувальної компресорної станції та входить до Програми розвитку українських газосховищ 2021‒2030 рр. 

«Реконструкція обладнання в рамках цього проекту є стратегічно важливою для Оператора газосховищ України. По-перше, модернізована ДКС, окрім іншого, забезпечить довгострокове функціонування Угерського покладу XVI горизонту. А він є вкрай важливим для загальної ефективності усіх ПСГ країни, зокрема в режимі відбору газу. По-друге, під час модернізації за однакових пропозицій ми віддаємо перевагу українським виробникам. Тому можливість реалізувати такий масштабний проект саме з допомогою української Мотор Січі є особливо важливою та цінною для нас», ‒ зазначив Сергій Перелома, т.в.о. генерального директора Укртрансгазу. 

 


Поділитися