До уваги замовників послуг зберігання газу!

Як ми вже повідомляли, 30 квітня українські ПСГ завершили сезон відбору та перейшли у базовий сезон закачування газу. Але замовники послуг все ще можуть відбирати свій газ із підземних газосховищ. Відтак нагадуємо про те, як нині відбувається виконання номінацій та реномінацій замовників послуг, зокрема - на відбір газу із ПСГ.

Як відомо, у базовий сезон закачування відбір газу із ПСГ, як правило, відбувається через процес заміщення. В результаті потужність відбору газу з ПСГ дорівнює замовленій потужності закачування.

Зазвичай із початку травня обсяг замовлених потужностей закачування газу до ПСГ переважає над обсягом замовлених потужностей відбору, тож Оператор газосховищ може повністю задовольнити попит замовників послуг. Однак, оскільки клієнти Оператора замовляють потужності закачування здебільшого через подання реномінацій у другій половині газової доби, певний період цієї доби вільні потужності відбору можуть бути відсутні. Відтак, Оператор газосховищ може відхилити або підтвердити зі зменшенням номінації/реномінації на відбір газу (детальніше про Порядок відхилення - тут https://bit.ly/2QhR8tT).

Важливо також нагадати, що розподіл вільної потужності відбувається в порядку, передбаченому нормами Кодексу газосховищ: згідно розділу IV, на гарантованій основі надається лише потужність закачування у базовий сезон закачування та потужність відбору у базовий сезон відбору в рамках послуги річної потужності. Індивідуальні потужності закачування на місяць та на добу наперед надаються на переривчатій основі, тобто без гарантії реалізації права користування нею, а з можливістю її обмеження (переривання).

Слідкуйте за Інформацією про вільні потужності на офіційному сайті Укртрансгазу за посиланням http://utg.ua/utg/business-info/capacities.html та в Особистому кабінеті замовника Інформаційної платформи, яка оновлюється кожної години в режимі реального часу.


Поділитися