Презентуємо послугу біржових торгів газом, що зберігається у ПСГ. Інструкція для замовників послуг

Оператор газосховищ України та Українська енергетична біржа представляють нову бізнес-можливість для учасників газового ринку – послугу біржових торгів газом, що зберігається в українських підземних сховищах. Наразі торгівля природним газом у ПСГ шляхом купівлі-продажу короткострокових стандартизованих продуктів доступна компаніям, що працюють із розмитненим газом. Але ми працюємо над розширенням функціоналу і вже найближчим часом операції можна буде здійснювати і з газом, що зберігається в режимі «митний склад» та «митний склад+short-haul».

Можливість для проведення торгових сесій із розмитненим газом уже відкрита для учасників ринку.
Торгівля здійснюється в секції короткострокового ринку природного газу ТБ «УЕБ». Брати участь у торгах можуть замовники послуг зберігання, що отримали доступ до торгів в установленому ТБ «УЕБ» порядку. Газ в ПСГ торгується у вигляді короткострокових стандартизованих продуктів через Енергетичну торгову платформу ТБ «УЕБ» в режимі двостороннього зустрічного аукціону (continuous trading). Угоди укладаються шляхом метчінгу, а їх виконання здійснюється за допомогою клірингової системи біржі, що інтегрована з системами Оператора газосховищ та банку в т.ч. за рахунками ескроу. Перед початком торгів учасники вносять гарантійні внески у розмірі 3% від вартості заявки (забезпечення підписання угод та підтвердження торгових сповіщень), а покупці вносять 100% вартості товару на свій рахунок ескроу. Біржа обмінюється інформацією з Оператором газосховищ щодо замовників послуг зберігання (наявність природного газу, розподіленого робочого обсягу, тощо). Після торгів ТБ «УЕБ» направляє торгові сповіщення АТ «Укртрансгаз», а після їх підтвердження здійснює розрахунки між сторонами.

Українська енергетична біржа та Оператор газосховищ запрошують компанії долучатися до торгів природним газом в ПСГ на короткостроковому ринку за посиланням. Учасники, що вже мають доступ до короткострокового рику ТБ «УЕБ», зможуть отримати доступ за спрощеною процедурою.


Поділитися