Оператор газосховищ України залучив 100-го іноземного замовника. Наразі в Україні зберігають газ компанії з 26 країн Європи, Азії та Північної Америки

 

У квітні 2021 року Оператор газосховищ України залучив 100-го іноземного замовника послуг. Ним став газовий трейдер з Чеської Республіки. Всього в українських ПСГ зберігають газ компанії з 26 країн світу. До початку поточного року це були держави ЄС, США та Канади. З 2021-го послугами вітчизняних газосховищ користуються й азійські компанії – з Об’єднаних Арабських Еміратів, Сінгапуру та Гонконгу.

За рік кількість іноземних клієнтів Оператора газосховищ України збільшилася у два рази. На початку 2020 року ця цифра становила 47 компаній.

Стрімке зростання іноземної клієнтської бази розпочалося протягом сезону закачування 2019  року. На початку січня 2019 року кількість клієнтів-нерезидентів становила всього 7 компаній. Та за рік, на початок 2020 року, ця цифра становила вже 47 іноземних компаній.

А першим клієнтом з-за кордону, який скористався  послугами українських ПСГ, стала компанія з Франції у 2016 році.

Вигідні тарифи на зберігання газу, послуги «Митний склад» (без сплати мита протягом 1095 днів) та «short haul» (спеціальний тариф на транспортування газу від кордону до ПСГ), чітка та прозора взаємодія у рамках надання послуг стали ключовими чинниками залучення іноземців для зберігання газу в українських ПСГ.

«За останні два роки ми залучили провідних гравців світового газового ринку до зберігання газу в українських підземних газосховищах. На початку 2019 року обсяги газу, що  зберігали у нас нерезиденти, коливалися на рівні математичної похибки. Але в поточний опалювальний сезон ми увійшли з 10 млрд куб. м газу, що належав іноземцям. І зараз, наприкінці сезону, половина цих запасів – майже 5 млрд куб. м – залишається на зберіганні в Україні. Це результат, з одного боку, системних реформ на газовому ринку ЄС за участі Групи Нафтогаз, зокрема, успішного анбандлінгу Оператора ГТС України. З іншого – кропіткої та плідної роботи Оператора газосховищ України. Ми продовжимо дотримуватися обраного напрямку та плануємо й надалі розширяти кількість та географію присутності наших клієнтів», ‒ зазначив Сергій Перелома, т.в.о. генерального директора Укртрансгазу.


Поділитися