Оголошення щодо об’єктів трубопровідного транспорту, що експлуатуються акціонерним товариством «Укртрансгаз»

До відома керівників органів місцевого самоврядування (обласних, районних, міських селищних та сільських рад, об’єднаних територіальних громад і т.д.), органів виконавчої влади, територіальних органів Держгеокадастру, топографо-геодезичних та картографічних підприємств, агроформувань усіх форм власності, користувачів лісового фонду, проектних та будівельних організацій, промислових та транспортних підприємств, установ і населення (власників та користувачів земельних ділянок, розташованих у межах охоронних зон об’єктів магістральних трубопроводів)

 

Повідомляємо, що на територіях Львівської, Івано-Франківської, Чернігівської, Київської, Полтавської, Дніпропетровської, Харківської областей знаходяться об’єкти трубопровідного транспорту, що експлуатуються акціонерним товариством «Укртрансгаз»

 

Найменування підприємства магістральних трубопроводів та його місцезнаходження:

 • Акціонерне товариство «Укртрансгаз» - адреса: Кловський узвіз, 9/1, м. Київ, 01021, т. (044) 461-20-95

Оголошення щодо

Розміри охоронних зон об’єктів магістральних трубопроводів (компресорна станція ) від огорожі в залежності від умовного діаметру: 500-700 м.

Розміри охоронних зон об’єктів магістральних трубопроводів (газозбірний пункт підземних сховищ газу) від огорожі в залежності від умовного діаметру: 100-350 м.

Розміри охоронних зон об’єктів магістрального трубопроводу (газопровід) в залежності від умовного діаметру: 7-350 м з обох боків від осі.

Розміри охоронних зон об’єктів магістрального трубопроводу (свердловина підземних сховищ газу) від гирла свердловини: 300 м – до житлових будівель, 500 м – до громадських і промислових будівель.

Вид обмеження у використанні земельних ділянок: територіальна група - охоронні зони; категорія земель - землі промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та іншого призначення.

Зміст обмеження у використанні земельних ділянок: згідно ст. 8, 11, 15 «Правил охорони магістральних трубопроводів», затверджених постановою КМУ від 16.11.2002 року № 1747, та ст. 8, 14, 19-22  Закону України «Про правовий режим земель охоронних зон об’єктів магістральних трубопроводів» від 17.02.2011 року № 3041-VI.

Режим земель охоронних зон поширюється також на інші об’єкти магістральних газопроводів, розташовані в межах охоронної зони, визначеної для газопроводів та компресорних станцій, газозбірних пунктів та свердловин підземних сховищ газу.

ПАМ'ЯТАЙТЕ! З метою захисту життя та здоров’я громадян, належної експлуатації та обслуговування магістральних трубопроводів, а також попередження аварійних ситуацій,  на земельних ділянках у межах охоронних зон об’єктів магістральних трубопроводів категорично заборонено:

 • будувати житлові будинки,  виробничі  чи  інші  будівлі та споруди, громадські будівлі;
 • розміщувати автозаправні та автогазозаправні станції і склади пально-мастильних матеріалів;
 • будувати гаражі та автостоянки, дачні і садові будинки та господарські споруди;
 • будувати автомобільні дороги та залізничні колії, що проходять паралельно до магістрального газопроводу, крім випадків спорудження відомчих технологічних доріг підприємств магістральних газопроводів;
 • влаштовувати звалища, виливати розчини кислот, солей та лугів, а також інших речовин, що спричиняють корозію;
 • розміщувати спортивні майданчики, стадіони, ринки, зупинки громадського транспорту, організовувати заходи, пов'язані з масовим скупченням людей;
 • будувати огорожі для відокремлення земельних ділянок приватної власності, лісових ділянок, садів, виноградників тощо;
 • зберігати сіно та солому, розбивати польові стани і табори для худоби, розміщувати пересувні та стаціонарні пасіки;
 • висаджувати багаторічні насадження;
 • облаштовувати цвинтарі, скотомогильники;
 • переорювати (руйнувати) під'їзні шляхи та відомчі технологічні дороги до магістральних газопроводів;
 • кидати у річках і водоймах якорі, проходити із закинутими якорями, ланцюгами, лотами, волокушами і тралами;
 • розводити вогонь і розміщувати відкриті або закриті джерела вогню;
 • пошкоджувати та розбирати об'єкти магістральних трубопроводів;
 • розбирати та руйнувати водопропускні, берегоукріплювальні, земляні, протиерозійні, протипожежні та інші споруди, що захищають об'єкти магістральних  трубопроводів  від руйнування, а також прилеглі   території   від   аварійного   витікання  продукту,  що транспортується магістральним трубопроводом;
 • проникати на об'єкти магістральних трубопроводів, відчиняти люки, хвіртки і двері підсилюючих пунктів кабельного зв'язку, що не обслуговуються,  огорож  вузлів  лінійної  арматури, станцій катодного і дренажного захисту, лінійних і оглядових колодязів та інших лінійних споруд, відкривати і закривати запірну арматуру, вимикати і вмикати засоби зв'язку, енергозабезпечення, автоматики і телемеханіки магістральних трубопроводів;
 • переміщувати та руйнувати знаки закріплення магістральних трубопроводів на місцевості, пошкоджувати або руйнувати лінійну частину цих трубопроводів, засоби електрохімічного захисту від корозії, кранове обладнання, засоби технологічного зв'язку і лінійної телемеханіки, інші складові магістральних трубопроводів;
 • перешкоджати проїзду  аварійної та спеціальної техніки підприємств магістральних трубопроводів.

Будівельні, ремонтні, земляні, геологорозвідувальні, бурові, вибухові, гірничі та днопоглиблювальні роботи на земельних ділянках, розташованих в охоронних зонах, у місцях, де магістральні трубопроводи проходять через водні об’єкти, болота, торфорозробки та місця видобутку корисних копалин, а також всі інші роботи, пов’язані з розробкою ґрунту на глибину більше 30 сантиметрів на таких земельних ділянках, проводяться лише за письмовою згодою АТ «Укртрансгаз» та відповідних органів державного нагляду і контролю.

Проїзд автомашин і механізмів через газопроводи здійснювати дорогами і переїздами, спеціально обладнаними і за по­годженням з АТ «Укртрансгаз».

Польові сільськогосподарські роботи в охоронних зонах газопроводів землекористувачам належить проводити з обов'язковим попереднім повідомленням АТ «Укртрансгаз» про початок орно-посівних та збиральних робіт.

Під час виконання сільськогосподарських робіт в охоронних зонах газопроводів із застосуванням машин і механізмів не дозволяється обробіток грунту на глибину понад 0,30 м.

Юридичні та фізичні особи, винні в порушенні законодавства України про правовий режим земель охоронних зон об’єктів магістральних трубопроводів, несуть дисциплінарну, цивільно-правову, адміністративну або кримінальну відповідальність згідно із законом.

Права та обов’язки підприємства магістральних трубопроводів і встановлена законодавством відповідальність в разі пошкодження або руйнування об’єктів магістрального трубопроводу: згідно ст. 4-5, 7, 9-10, 14-16, 19-20, 22-23 «Правил охорони магістральних газопроводів», затверджених постановою КМУ від 16.11.2002 року № 1747, ст. 6-7, 9, 10, 14-17, 19-21, 23, 25 Закону України «Про правовий режим земель охоронних зон об’єктів магістральних газопроводів» від 17.02.2011 року № 3041-VI, ст. 279, 292 ККУ, ст. 138 КУпАП, та іншими чинними законодавчими актами.

ГРОМАДЯНИ! Суворо дотримуйтесь правил охорони об’єктів магістральних трубопроводів.

У разі виявлення пропусків газу або пошкодження об’єкту магістрального трубопроводу, в тому числі під час проведення зем­ляних робіт, слід негайно припинити роботи, організувати охорону цього місця на віддалі охоронної зони (7-700 м) і повідомити про це АТ «Укртрансгаз» за адресою: Кловський узвіз, 9/1, м. Київ, 01021, т. (044) 461-20-95; 461-20-97.

Строк, на який встановлено обмеження у використанні земельних ділянок: безстроково.

Відомості щодо наявності розпізнавальних та сигнальних знаків місцезнаходження магістрального трубопроводу (знаків закріплення траси магістрального трубопроводу на місцевості) згідно з вимогами правил технічної експлуатації відповідного магістрального трубопроводу): встановлено знаки закріплення трас об’єктів магістральних трубопроводів АТ «Укртрансгаз».

Інформація про документ, на підставі якого встановлено обмеження у використанні земельних ділянок: документація дозвільного характеру на будівництво об’єктів магістральних трубопроводів.

 

 


Поділитися