Операції з природним газом в ПСГ, що зберігаються в режимі «Митний склад», залишаються заблокованими. Енергетична митниця та Оператор газосховищ шукають шляхи вирішення проблеми

Сьогодні, 3 квітня 2021 року, відбулася зустріч між керівництвом Енергетичної митниці та Оператора газосховищ України. Сторони шукають шляхи можливого вирішення проблеми, що призвела до фактичного блокування операцій з природним газом в ПСГ, що зберігаються в режимі «Митний склад». Причина – неузгодженість норм Закону України «Про митний тариф України» № 674-IX від 04.06.2020 р та законопроекту «Про внесення змін до деяких законів України щодо запровадження на ринку природного газу обліку та розрахунків за обсягом газу в одиницях енергії» № 2553 від 16.12.2019 р.

Останній передбачає перехід на облік газу в одиницях енергії (кВт.год) з 1 травня 2021. Однак наразі цей законопроект не прийнято і Оператор газосховищ немає можливості для обліку природного газу в ПСГ в одиницях енергії. А саме цього вимагає Енергетична митниця, керуючись нормами Закону «Про митний тариф України».

На сьогодні в українських ПСГ в режимі «Митний склад» зберігається 5,6 млрд куб. м газу, з яких 5 млрд куб. м газу належать іноземним компаніям.

«Через неузгодженість в правовому полі фактично відсутня можливість для декларування операцій з природним газом, що зберігається в газосховищах в режимі «Митний склад». Ми розуміємо серйозність проблеми, що виникла. Впевнений, що у найближчий час рішення буде знайдено», - прокоментував Сергій Перелома, т.в.о. генерального директора Укртрансгазу.

Укртрансгаз як Оператор газосховищ України співпрацює з митними органами та іншими стейкхолдерами задля владнання цієї правової колізії, що створює штучні перешкод перед учасниками газового ринку України. Результатом можуть стати значні фінансові втрати Оператора газосховищ та газових трейдерів України та ЄС.

Детальніше про причини виникнення проблеми тут.


Поділитися