На Червонопартизанському ПСГ розпочинають реконструкцію газозбірного пункту

Оператор підземних газосховищ України розпочинає модернізацію центрального блоку підключення свердловин газозбірного пункту Червонопартизанського ПСГ. Роботи загальною вартістю 83,7 млн грн без ПДВ сприятимуть посиленню безпеки та надійності режимів закачування та відбору газу, підвищенню екологічних стандартів роботи ПСГ. Модернізація також скоротить час, необхідний для зміни режиму роботи газосховища (при переведенні на відбір чи закачування). Роботи триватимуть до кінця 2021 року.

 

Реконструкція газозбірного пункту Червонопартизанського ПСГ проходитиме у два основних етапи. Перший передбачає роз’єднання двох спарених свердловин та встановлення додаткового газосепаратора. На цьому ж етапі на газозбірному пункті буде встановлено автоматичну систему управління та контролю за роботою обладнання “підземки”. На другому етапі на газосховищі замінять застаріле обладнання обв’язки газосепараторів на нове ‒ від українських та світових виробників. 

 

“Червонопартизанське ПСГ є важливим елементом вітчизняної газової галузі. Воно активно задіюється під час опалювального сезону для подачі газу мережах центру та півночі України та, зокрема, Києва. Тому важливо, з одного боку, здійснити реконструкцію, що підвищить надійність цього газосховища, а з іншого ‒ під час проведення робіт забезпечити безперервність процесів закачування та відбору газу”, ‒ пояснює Сергій Перелома, т.в.о. генерального директора Укртрансгазу.

 

Заплановані роботи є частиною Плану розвитку газосховищ Оператора газосховищ АТ «Укртрансгаз» на 2020‒2029 роки, що передбачає загальний обсяг інвестицій на суму 13,5 млрд грн без ПДВ. Також протягом 2021 року у Червонопартизанському ПСГ заплановано низку інших робіт, що входять до цього Плану, зокрема заміну тепломережі та встановлення сучасної автоматизованої блочної котельні.

 

 

 


Поділитися