Дев’ять українських ПСГ обладнають системами раннього виявлення надзвичайних ситуацій на суму 30 млн грн

Оператор газосховищ України будує системи раннього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення людей на дев’яти підземних сховищах газу. Наразі системами обладнали вже чотири ПСГ: Більче-Волицько-Угерське, Опарське, Дашавське та Мринське. У 2021 році аналогічні проекти буде завершено на Угерському та Солохівському ПСГ. А до 2025 року – ще на трьох газосховищах. Загальна сума інвестицій сягне 30 мільйонів гривень.

Завдання систем - оперативно виявляти ризики надзвичайних ситуацій на ранніх стадіях та контролювати рівень загазованості та тиску газу у трубопроводах. При виникненні аварійної ситуації система сповіщає оператора, а той повідомляє про загрозу виникнення надзвичайної ситуації відповідальних керівників та працівників станцій, аварійні служби, органи виконавчої влади та місцевого самоврядування. Персонал газосховищ повідомляють про виникнення загрози через гучномовці та забезпечують оперативну евакуацію.

При цьому черговий персонал об’єкту має можливість ліквідувати проблему на ранніх стадіях розвитку. Такий підхід дозволяє мінімізувати можливі наслідки аварійних чи надзвичайних ситуацій та підвищити безпеку персоналу, який працює на станціях.

«Подібні системи дозволяють нам виконувати низку важливих завдань. З одного боку, оперативно реагувати на виникнення НС. Відповідно, зберігати безперервність роботи газосховищ та виконувати зобов’язання перед нашими замовниками. З іншого, забезпечити безпеку наших співробітників», - зазначив т.в.о. генерального директора Укртрансгазу Сергій Перелома.

Будівництво систем раннього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення людей на підземних сховищах входить до Плану розвитку газосховищ Оператора газосховищ АТ «Укртрансгаз» на 2020-2029 роки, який був затверджений НКРЕКП у червні 2020 року.


Поділитися