Чи відміняти допорогові закупівлі після 19 квітня 2020 року

Вступила в дію нова редакція Закону, тепер у багатьох виникає питання, що ж робити з закупівлями, які не завершились до 19 квітня 2020 року. 

Допорогові закупівлі понад 50 тис грн, що не завершились до 19 квітня 2020 року

В Прикінцевих положеннях нової редакції Закону сказано, що Замовник має право завершити розпочаті до 19 квітня процедури закупівель за положеннями того Закону, який діяв на момент оголошення закупівлі. Процедурами закупівлі в старій редакції Закону є:

  • відкриті торги,
  • конкурентний діалог,
  • переговорна процедура закупівлі.

При цьому, згідно з абзацом четвертим ч. 1 ст. 2 старої редакції Закону під час здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг, вартість яких є меншою за вартість, що встановлена в абзацах другому і третьому цієї частини (далі – допорогові закупівлі), Замовники можуть використовувати електронну систему закупівель з метою відбору постачальника товару (товарів), надавача послуги (послуг) та виконавця робіт для укладення договору.

При цьому в Прикінцевих положеннях нової редакції Закону не зазначено, що Замовник має правом завершувати допорогові закупівлі в порядку, що діяв до введення в дію нової редакції Закону.

З цього можна зробити висновок, що Замовник має право після 19 квітня завершувати за старим Законом розпочаті до 19 квітня лише відкриті торги, конкурентний діалог, переговорну процедуру закупівлі.

Водночас, якщо замовник розпочав у Прозорро допорогову закупівлю та не встиг її завершити шляхом укладення договору до 19 квітня, виходить, що Замовник не має права продовжувати таку допорогову закупівлю за порядком, що діяв до введення в дію нового Закону.

Якщо Замовник не завершив до 19 квітня допорогові закупівлі, то він вже має проводити після 19 квітня закупівлю за новим Законом.
Проблема якраз в тому, що якщо вартість предмета закупівлі більше 50 тис грн, то Замовник згідно з новою редакцією Закону провести спрощену закупівлю і у нього немає можливості провести допорогову закупівлю.

Якщо замовник укладе договір після 19 квітня по незавершеній до 19 квітня допороговій закупівлі без проведення спрощеної закупівлі, то це можна вважати недотриманням норм ч. 10 ст. 3 нового Закону.

Тобто, в такому разі краще відмінити допорогову закупівлю, яка не завершилась договором до 19 квітня 2020 року та оголосити спрощену закупівлю.

Допорогові закупівлі до 50 тис грн, що не завершились до 19 квітня 2020 року

З цими закупівлями все не так однозначно, як із закупівлями понад 50 тис. грн. Ці закупівлі, як і раніше не регламентуються Законом і відповідно, якщо у вас річна вартість предмета закупівлі складає до 50 тис грн, то Замовник може або укласти договір і опублікувати звіт або провести допорогову закупівлю. Тому, якщо Замовник розпочав закупівлю до 50 тис грн як допорогову, то й завершити він її може після вступу в дію Закону, адже для таких закупівель нічого на законодавчому рівні не змінилось. Єдина умова, щоб у вас в інформація в плані співпадала з інформацією в закупівлі.

Але, не забудьте, що мова йде тільки про закупівлі річна вартість яких до 50 тис. грн.

Чи існуватимуть допорогові закупівлі після 19 квітня 2020 року

Так, допорогові закупівлі можна буде проводити через систему Прозорро і після 19 квітня 2020 року. 

При цьому зараз допорогові закупівлі проводяться лише у двох випадках:

  • якщо очікувана вартість закупівлі менша 50 тис. грн, але ви хочете скористатися функціоналом електронної системи закупівель;
  • якщо закупівлю через систему здійснює не Замовник у розумінні Закону. 

Також нагадаємо, що ДП “Прозорро” внесло зміни у наказ №10, який є інструкцією для проведення допорогових закупівель через електронну систему закупівель. Ознайомитися з наказом №18 можна за посиланням. 

Щоб провести допорогову закупівлю, на майданчику серед переліку видів закупівель ви маєте обрати “Спрощена/допорогова закупівля”.  

 

За даними Prozzoro: https://infobox.prozorro.org/articles/chi-vidminyati-doporogovi-zakupivli-pislya-19-kvitnya-2020-roku


Поділитися