З початку опалювального сезону 2020/2021 обсяг газу в українських ПСГ зменшився на 2 млрд куб. м

З початку опалювального сезону 2020/2021 Оператор газосховищ України відібрав з ПСГ 2 млрд куб. м природного газу. На кінець листопада запаси газу становили 26,3 млрд куб. м* ‒ на чверть більше, ніж минулого року. Високий рівень запасів газу в ПСГ залишається стабілізуючим фактором під час проходження опалювального сезону.

 

Відбір газу з ПСГ

З початку  опалювального сезону  з газосховищ відібрали 2 млрд куб. м газу.

У жовтні-листопаді 2020 року 99% газу було відібрано на замовлення українських клієнтів.

 

Використання послуг «Митний склад»** та «short haul»***

Станом на 01.12.2020 іноземні трейдери зберігають в режимі «Митний склад» 9 млрд куб. м газу. Це в 3,7 рази більше порівняно з аналогічним періодом минулого року. З них у «short haul» режимі накопичено 5,4 млрд куб. м.

Компанії-резиденти зберігають в режимі «Митний склад» 1  млрд куб. м, що в 4,3 рази менше, ніж у 2019 році. З них обсяг газу, переданого до ПСГ в режимі «short haul», дорівнює 0,5 млрд куб. м.

 

Запас природного газу в ПСГ

Станом на  01.12.2020  запас природного газу у підземних газосховищах становить 26.3* млрд куб. м газу. Це на 27% перевищує показники минулого року.

 

«Наразі українські та іноземні клієнти дотримуються різних стратегій щодо створених запасів газу в ПСГ. Послуги відбору замовляють вітчизняні компанії. Іноземці переважно продовжують зберігати накопичений газ в очікуванні сприятливої кон’юнктури ринку. Хоча деякі з них почали реалізацію газу всередині України. Однак, якщо ситуація кардинально не зміниться, ми вийдемо з опалювального сезону 2020/2021 з досить високими запасами газу в ПСГ, зокрема європейських замовників, а це вагомий знак довіри до нас», – зазначив т.в.о. генерального директора Укртрансгазу Сергій Перелома.

 

* без урахування запасів Вергунського ПСГ, що знаходиться на тимчасово окупованій території Донецької області;

** «митний склад» – митний режим, що дає змогу клієнту зберігати природний газ в газосховищах України до 1095 днів без сплати податків та митних зборів;

*** «short haul» – послуга, що дає можливість отримувати знижку на транспортування між визначеними точками входу або виходу на міждержавних з'єднаннях (потужність з обмеженнями), в тому числі для подальшого зберігання природного газу в ПСГ України.


Поділитися