Сергій Олексієнко залишив посаду генерального директора АТ «Укртрансгаз»

Сергій Олексієнко залишив посаду генерального директора АТ «Укртрансгаз» з 05 серпня 2020 року. З 06 серпня 2020 року Сергій Перелома тимчасово здійснює повноваження генерального директора АТ «Укртрансгаз».

 

Сергій Олексієнко ввійшов до складу правління Укртрансгазу в березні 2017 року та відповідав за управління фінансами. З березня 2019 року він очолив Компанію.

За час його керівництва в Укртрансгазі відбулася низка перетворень, що суттєво вплинула на газовий ринок не лише України, а й ЄС.

  • У 2017-2018 році компанія вперше розробила та затвердила 10-річну програму розвитку ГТС з урахуванням ризиків припинення транзиту з боку Газпрому. Таким чином значно виросла ефективність використання витрат на капітальні інвестиції. Було докорінно змінено принципи внутрішнього контролю та значно підвищено прозорість розрахунків та відносин з контрагентами. Це значно скоротило ризики при проведенні закупівель.
  • У 2019 році завершилася реалізація однієї з найбільш успішних реформ в державному секторі України – відокремлення та створення незалежного Оператор ГТС.
  • У 2020 Компанія повністю погасила заборгованість перед постачальниками та учасниками ринку транспортування газу. Таким чином, Укртрансгаз зробив усе належне, щоб відокремлення незалежного Оператор ГТС завершилось без криз.
  • У 2019-2020 роках українські ПСГ почали активно залучати закордонних трейдерів. Кількість іноземних клієнтів Укртрансгазу виросла з семи на початку 2019-го до більш ніж шістдесяти зараз, а обсяг газу, який вони зберігають, збільшився, відповідно, з 47 млн до понад 5 млрд куб. м. Українські ПСГ стали одним з надійних стовпів газового ринку ЄС.
  • Цього року рівень наповнення українських ПСГ має стати найвищим за роки незалежності України – 25,5-26,5 млрд куб. м. Наприкінці липня він вже перевищив минулорічний максимум – 22 млрд куб. м. 

 

«Ми щиро вдячні Сергію за значний внесок, що він зробив за роки роботи в Укртрансгазі та Нафтогазі. За цей час  компанія пройшла через масштабну трансформацію, зміцнила свою репутацію та стала повноправним гравцем на газовому ринку Європи», - зазначив голова Групи Нафтогаз Андрій Коболєв.

 

«Для мене особисто робота в Укртрансгазі була великим викликом та джерелом натхнення, часто за межами того, що я вважав фізично можливим. Я дуже ціную підтримку компанії та вдячний колективу, де перетнувся з професіоналами, відданими своїй справі», - зазначив Сергій Олексієнко.

 


Поділитися