Суд скасував арешт рахунків та майна Укртрансгазу

12 березня 2020 року, м. Київ – Північний апеляційний господарський суд задовільнив апеляційні скарги Укртрансгазу у справі №17/32 щодо неправомірного стягнення з підприємства 2 млрд грн. Тим самим апеляційний суд скасував ухвали Господарського суду міста Києва про заміну способу виконання рішення та про зміну сторони виконавчого провадження, які були раніше винесені на користь позивачів – ТОВ «Фінансова компанія «Фін – Інвест» та ПрАТ «Укренергозбут».

 

Зараз Укртрансгаз очікує на розблокування своїх рахунків державним виконавцем.

 

Тим часом, станом на сьогодні з рахунків Укртрансгазу вже списано більше 226 млн грн на користь приватних компаній-позивачів. Наразі зусилля компанії будуть спрямовані на повернення незаконно списаних коштів.

 

Нагадаємо, у січні 2020 року були заблоковані кошти на рахунках підприємства на виконання судового рішення, винесеного Арбітражним судом м. Києва 12.07.2007 року на користь ТОВ «Фінансова компанія «Фін – Інвест» та ПрАТ «Укренергозбут». Укртрансгаз розцінював таке рішення як неправомірне, а спільні дії двох приватних компаній-позивачів – такими, що можуть мати ознаки шахрайства та подав апеляцію.

 

Укртрансгаз звернувся до РНБО, Державного бюро розслідувань та Національного антикорупційного бюро з приводу блокування діяльності підприємства, яка має стратегічне значення для економіки та держави. Крім того, Укртрансгаз звернувся до Міністерства юстиції України з вимогами оскаржити неправомірні дій приватного виконавця


Поділитися