Укртрансгаз затвердив порядок взаємодії між Оператором газосховищ та Оператором газотранспортної системи

15 листопада 2019 року, м. Київ – Укртрансгаз затвердив Тимчасовий порядок взаємодії між двома своїми філіями – Оператором газосховищ та Оператором газотранспортної системи. Документ був розроблений і впроваджений з метою тестування бізнес-процесів, пов’язаних із взаємодією двох операторів після завершення процесу анбандлінгу Оператора ГТС.

 

Положення цього документу покладені в основу договору між ТОВ «Оператор ГТС України» та філією «Оператор газосховищ України» АТ «Укртрансгаз», який набуде чинності після отримання ТОВ «Оператор ГТС України» ліцензії на право провадження господарської діяльності з транспортування природного газу й повного відокремлення від структур групи Нафтогаз України.

 

Розробленим Порядком передбачено, що Оператор ГТС є клієнтом для Оператора газосховищ в частині зберігання власного ресурсу природного газу (в тому числі для балансування) на підставі типового договору зберігання (закачування, відбору) природного газу. У той же час, Оператор газосховищ є клієнтом для Оператора ГТС в частині транспортування природного газу для власних потреб з метою забезпечення необхідним для роботи газом об'єктів та обладнання газосховищ на підставі договору, що відповідає Типовому договору транспортування природного газу.

 

При цьому взаємодія між двома операторами здійснюється з метою забезпечення надання клієнтам послуг транспортування/зберігання природного газу та регулюється Договором взаємодії між операторами, яким встановлено відповідні права, обов'язки, процедури та використання оперативного балансового рахунку.

 

Нагадаємо, у червні 2019 року АТ «Укртрансгаз» заключило з ТОВ «Оператор ГТС України» Договір про технічне обслуговування, який розподілив функції між двома компаніями. Це допомогло новоутвореному ТОВ «Оператор ГТС України» структурувати роботу й налагодити внутрішні управлінські процеси, щоб після повного відокремлення та початку незалежної роботи з 1 січня 2020 року – самостійно обслуговувати активи газотранспортної системи та закуповувати послуги сторонніх організацій згідно з чинним законодавством про публічні закупівлі.

 


Поділитися