Укртрансгаз розпочав модернізацію ГВС Гребеники на кордоні з Молдовою

18 жовтня 2019 року, м. Київ – Укртрансгаз розпочав роботи з модифікації газовимірювальної станції «Гребеники», що на кордоні з Молдовою в Одеській області. На об’єкті планується вмонтувати нову газопровідну об’язку для можливості здійснювати вимірювання газу в реверсному режимі без змін до газовимірювального обладнання. Роботи на об’єкті планується завершити до 1 листопада.

Така модифікація об’єкта дозволить ретельно підготуватися до проходження зими 2019/2020, зокрема у випадку припинення транзиту газу з РФ – диверсифікувати потоки імпорту газу в Україну. Зазначені роботи проводяться відповідно до ініціативи CESEC, що передбачає забезпечення транспортування природного газу через трансбалканські трубопроводи у реверсному напрямку з Греції через Болгарію та Румунію до України та Молдови.

Більше того, зазначений маршрут є цікавим для учасників ринку – у 2018 році Укртрансгаз успішно провів оцінку попиту на вхідні потужності в Україну з Румунії та підтвердив економічну доцільність створення таких потужностей на трансбалканському маршруті.

Нагадаємо, ГВС «Гребеники» задіяна у транспортуванні газу через кордон Україна – Молдова. Модернізація технологічної трубопровідної обв’язки станції дозволить суттєво підвищити маневреність та надійність функціонування ГТС у разі припинення транзиту російського газу з 1 січня 2020 року. Проектна потужність станції складатиме 70 млн куб. м на добу в аверсному режимі та 4 млн куб. м на добу в реверсному режимі з Молдови.


Поділитися