Оператор ГТС впровадив щодобове визначення маржинальної ціни газу

02 жовтня 2019 року, м. Київ – Починаючи з 1 жовтня Оператор ГТС перейшов з місячного на щодобове визначення маржинальної ціни газу.  Впровадження більш прогресивної методики розрахунку, що передбачено пунктом 11 глави 6 розділу ХІV Кодексу ГТС, значно наближає функціонування українського ринку газу до європейських норм.

 

Маржинальна ціна газу використовується для подальшого визначення плати за небаланси і відтепер публікується щоденно в автоматичному режимі в кабінеті користувача Інформаційної платформи.

 

Нагадаємо, що в Кодексі ГТС описані три можливі методики, якими повинен користуватись Оператор ГТС для визначення маржинальної ціни. Традиційно, Укртрансгаз визначав ціну за першим варіантом – на місячній основі. З 1 жовтня компанія перейшла на другий рівень – на щоденне визначення ціни.

 

В подальшому, третя методика, потребує запуску в Україні ліквідної газової біржі та дозволяє оператору ГТС використовувати її щодобові ціни для формування маржинальної ціни. При переході на останній варіант, ринок газу України в частині визначення плати за небаланси повністю синхронізується з європейськими правилами.  

 

Укртрансгаз відповідним листом повідомив НКРЕКП про оновлення методики визначення маржинальної ціни. А також зазначив про необхідність внесення змін до Кодексу ГТС щодо створення економічних стимулів для балансування замовниками свого портфоліо. 


Поділитися