Магістральний газопровід СОЮЗ тестово запрацював в реверсному режимі  

 

06 вересня 2019 року, м.КиївВ кінці серпня Укртрансгаз здійснив успішний тестовий запуск ділянки магістрального газопроводу «Союз» для роботи в зворотньому напрямку «захід-схід». Це жодним чином не вплинуло на транспортування блакитного палива до країн ЄС – заявки Газпрому на транзит були виконані в повному обсязі.

 

Фізичні випробування проводились в рамках підготовки ГТС до опалювального сезону 2019/2020.

 

Протягом трьох днів на ділянці газогону СОЮЗ від західного кордону до богородчанського вузла було відпрацьовано режим, при якому обсяги транспортування в реверсному напрямку досягли максимуму імпортних потужностей зі Словаччини – 42,5 млн кубометрів газу/добу. Для прийому газу через ГВС Будінце (Словаччина) вперше були задіяні реверсні обв'язки КС Хуст та КС Богородчани.

 

Результати тесту зафіксували стабільну роботу обладнання та всіх газоперекачувальних агрегатів, таким чином підтвердили готовність і спроможність реверсної схеми до функціонування в штатному режимі.

 

Нагадаємо, що раніше Укртрансгаз завершив модернізацію п’яти компресорних станцій та впровадив всі необхідні регламентні рішення для створення надійної реверсної схеми транспортування газу українською ГТС.


Поділитися