Диспетчерську Укртрансгазу переміщено до Оператора ГТС України

1 жовтня 2019 року, м.Київ Центральну фізичну та комерційну диспетчерську, що координує роботу ГТС України, переміщено в приміщення за адресою: м.Київ, вул. Космонавта Комарова, 44, де наразі сконцентровано управлінський апарат ТОВ «Оператор ГТС України». Переміщення здійснено на виконання Постанови КМУ № 840 «Про відокремлення діяльності з транспортування природного газу та забезпечення діяльності оператора газотранспортної системи» з метою підготовки до автономної роботи ТОВ «Оператор ГТС України» з 1 січня 2020 року.

 

Наразі всі кадрові, виробничі та інформаційні ресурси фізичної та комерційної диспетчерських служб сконцентровані в єдиному периметрі. До 1 листопада буде закінчено налаштування та тестування всіх необхідних технологічних та бізнес-процесів і завершиться укладання договорів з клієнтами Оператора ГТС, що вступлять в дію з 1 січня наступного року.

 

Диспетчерський комплекс АТ «Укртрансгаз» представляє собою сучасне інформаційне та технічне забезпечення, що в режимі реального часу відслідковує технологічні процеси та здійснює автоматичний збір даних з промислових площадок газотранспортного підприємства. Такими чином здійснюється оперативне диспетчерське керування розгалуженою газотранспортною системою України, яка має загальну протяжність газопроводів близько 38 тисяч км, 73 компресорні станції, більше 1400 газорозподільних станцій, а також забезпечує транспортування близько 30 млрд куб м природного газу українським споживачам і транзитує близько 90 млрд куб м блакитного палива з Росії до ЄС щорічно.

 

Разом з тим нагадаємо, що функція фізичної та комерційної диспетчеризації буде залишатися в складі АТ «Укртрансгаз» до 31 грудня 2019 року, що пов’язано з необхідністю виконання поточного транзитного контракту між НАК «Нафтогаз України» і ПАТ«Газпром».

 


Поділитися