На чотирьох українських ПСГ виконано план закачування газу

21 серпня 2019 року, м. Київ – Укртрансгаз припинив закачування блакитного палива вже на чотирьох (з десяти) підземних газосховищах у зв’язку із досягненням планових обсягів на 2019 рік – на Солохівському ПСГ, Червонопартизанському ПСГ, Пролетарському ПСГ, Краснопопівському ПСГ. Режим закачування триває на шести інших газосховищах* в середньодобовому обсязі 75 млн куб. м.

 

Технічне забезпечення процесу закачування природного газу до ПСГ є одним з основних завдань при підготовці до опалювального сезону 2019/2020.           

 

Станом на сьогодні запас газу в українських ПСГ складає 17,4 млрд кубометрів газу, що є найбільшим показником з 2012 року.

 

Наразі більше 270 компаній користуються послугами Укртрансгазу по зберіганню обсягів газу в ПСГ як в звичайному режимі, так і в режимі митного складу. Порівняно з минулим роком кількість таких компаній збільшилась на 40%.

 

Всього до початку опалювального сезону необхідно накопичити в ПСГ не менше 20 млрд кубометрів газу. Це дасть можливість Україні пройти наступний осінньо-зимовий період, навіть з врахуванням повної зупинки Газпромом транзиту з 1 січня 2020 року.

 

______________

* Закачування природного газу продовжується на Більче-Волицько-Угерському ПСГ, Угерському ПСГ, Дашавському ПСГ, Богородчанському ПСГ, Опарському ПСГ та Кегичівському ПСГ.

                                                                                                              


Поділитися