1,4 млрд куб. м природного газу зберігається в ПСГ України в режимі «митний склад»

02 серпня, 2019, м. Київ – На початок серпня обсяг газу, що зберігається компаніями-нерезидентами в режимі «митний склад» в ПСГ України, зріс на 71% у порівнянні з серединою червня і сягнув майже 1,4 млрд куб. м. Кількість договорів, укладених з міжнародними компаніями, також зросла з 24 до 31.

Динамічне зростання кількості клієнтів та обсягів товарного газу – без сумнівну позитивний індикатор, оскільки потужні європейські компанії дуже виважено ставиться до оцінки ризиків в країні присутності, ризиків оператора та регуляторного середовища. Відповідно, укладені угоди з міжнародними гравцями – свідчення, що український газовий ринок стає прозорим та зрозумілим для наших європейських партнерів і відповідає їхнім вимогам.

Нагадаємо, сьогодні як компанії-резиденти, так і компанії-нерезиденти мають можливість зберігати газ на території України протягом 1095 днів без сплати митних зборів за умови подальшого транспортування природного газу з території України. Тариф на зберігання в режимі «митного складу» не відрізняється від звичайного тарифу на зберігання газу в ПСГ і становить 0,82 евро/МВт та є найнижчим в Європі.


Поділитися