Регулятор схвалив нові тарифи для Укртрансгазу на послуги зберігання газу

03 липня 2019 року, м. Київ – Укртрансгаз інформує про схвалення Регулятором (НКРЕКП) проекту постанови про перегляд тарифів на послуги із закачування та відбору природного газу в підземних сховищах.

 

Документ передбачає, у разі фінального прийняття Регулятором, встановлення тарифу на закачування в розмірі 93,3 грн/1000 м3 на добу (без ПДВ), а на відбір – 97,2 грн/1000 м3 на добу (без ПДВ). При цьому тариф на послуги зі зберігання залишиться без змін – 0,172 грн/1000 м3 на добу. Предбачається, що тарифи застосовуватимуться з 01 серпня 2019 року, але не раніше дня, наступного за днем опублікування Постанови в офіційному друкованому виданні – газеті «Урядовий кур'єр».

 

Розрахунок діючих тарифів здійснено з урахуванням коригування річної планової тарифної виручки Укртрансгазу. Компанія вдячна Регулятору за співпрацю у вирішенні  важливого питання щодо  функціонування Оператора газосховищ.

 

Однак, збільшення тарифів оператора газосховищ не вирішує основних  проблемних аспектів, які призводять до дефіциту коштів і ставлять під загрозу безперебійну роботу Укртрансгазу. Основними джерелами, які сформували критичний дефіцит ліквідності компанії є економічно необґрунтовані тимчасові тарифи для Оператора ГТС, прийняті НКРЕКП наприкінці 2018 року та неврегульована проблема з несанкціонованими відборами газу з ГТС.

 


Поділитися