Поставка Нафтогазом паливного газу дозволить Укртрансгазу тимчасово вирішити надзвичайну ситуацію на ГТС

25 липня 2019 року, м.Київ – НАК «Нафтогаз України» та АТ «Укртрансгаз» дійшли згоди щодо основних параметрів договору про закупівлю паливного газу за переговорною процедурою. Досягнута домовленість стосується термінової поставки 440 млн кубометрів газу для ВТВ Оператора ГТС загальною вартістю 2,96 млрд грн. з відстрочкою платежу до 29 лютого 2020 року. Відповідний договір між НАК «Нафтогаз України» та АТ «Укртрансгаз» очікувано буде укладений наприкінці липня.

 

Таким чином вдасться тимчасово вирішити  надзвичайну ситуацію, оскільки цього обсягу газу вистачить розрахунково на 2 місяці штатної роботи ГТС.

 

В липні Укртрансгаз двічі запрошував постачальників взяти участь в закупівлях паливного газу за переговорною процедурою. Запрошення було надіслано більше ніж 200 трейдерам. Проте лише Нафтогаз погодився поставити частину необхідного обсягу газу з можливістю відтермінування платежу.  

 

Раніше в травні та червні Укртрансгаз, з метою закупівлі паливного газу, оголошував по 12 тендерів на Prozorro, на які газові трейдери не подали жодної пропозиції через значні ризики не отримати своєчасно оплату з боку Оператора ГТС.

 

Внаслідок дефіциту коштів Укртрансгазу, спричиненого встановленням економічно необґрунтованих тарифів та ігноруванням Регулятором (НКРЕКП) несанкціонованих відборів облгазами природного газу з ГТС, – компанія не має можливості розраховуватися за своїми зобов’язаннями з постачальниками паливного газу, підрядниками та замовниками послуг транспортування газу. Тому, для успішного проходження опалювального сезону 2019/2020 питання тарифів для Оператора ГТС та несанкціонованого відбору газу вимагають якнайшвидшого врегулювання з боку Регулятора та Уряду. З відповідним зверненням Укртрансгаз звернувся до Ради національної безпеки та оборони України.  


Поділитися