Укртрансгаз провів трейдерам тренінг щодо замовлення потужностей на точках входу/виходу ГТС

26 квітня 2019 року, м. Київ – Укртрансгаз провів цього тижня навчальний тренінг для замовників послуг транспортування газу щодо бронювання потужностей на точках входу і виходу з ГТС. Адже з 01 травня 2019 року в роботі Оператора ГТС відбудеться концептуальна зміна – оплата послуг за транспортування газу здійснюватиметься саме замовниками, а не споживачами за принципом поштової марки (за обсягом газу незалежно від відстані).

 

Така зміна дозволить Оператору ГТС точніше і довгостроково бачити, якою буде завантаженість ГТС, а отже зможе оптимізувати свою роботу. Це також додатково підвищить дисципліну учасників на ринку природного газу України.

 

Запроваджуються зміни постановою НКРЕКП від 22.04.2019 №580. Вона вносить зміни до Кодексу ГТС та типового договору транспортування природного газу, які передбачають замовлення потужності точок входу/виходу та оплату її вартості замовниками послуг транспортування. Зауважуємо, що постановою НКРЕКП від 21.12.2018 №2001 затверджені тимчасові тарифи на послуги транспортування природного газу для внутрішніх точок входу і точок виходу в/з газотранспортну(ої) систему(и) на перший рік другого регуляторного періоду для АТ «Укртрансгаз».

 

Так, тариф для віртуальних точок входу від газовидобувних підприємств з 01.01.2016 року вже складає 91,87 грн за тис. куб. м. А тариф для віртуальних точок виходу до газорозподільних систем, до прямих споживачів та до суміжних видобувних підприємств з 01.05.2019 року становитиме 157,19 грн за тис. куб. м.

 

Замовити потужність можна на рік, квартал та місяць – для цього необхідно підписати Додаток 1 до Договору транспортування, а оплатити такі довгострокові продукти замовник має за 5 робочих днів до початку місяця надання послуг.

 

Крім того, трейдери можуть замовляти розподіл потужностей на добу – через номінацію. Оплатити таку послугу потрібно не пізніше, ніж за три години до кінцевого строку подання номінації.  

 

У випадку якщо обсяг природного газу, визначений у номінації (для точок міждержавного з’єднання - номінації/реномінації), поданій замовником послуг транспортування, перевищує величину суми вже розподіленої йому потужності на річний, квартальний та місячний періоди, то вважається, що замовник послуг транспортування на величину перевищення подав заявку на розподіл потужності на добу наперед.

 

Підтверджена Оператором ГТС номінація на газову добу (для точок міждержавного з’єднання - номінація/реномінація), є підтвердженням розподілу потужності на добу наперед (на величину перевищення обсягом природного газу, визначеним в номінації, величини суми вже розподіленої замовнику послуг транспортування потужності на річний, квартальний та місячний періоди).

 

Увага! Замовлення на червень місяць 2019 року можна здійснити за допомогою Додатку 1 до 02.05.2019 року.


Поділитися