Укртрансгаз звертається до НКРЕКП із проханням провести дискусію серед учасників ринку щодо роботи Інформаційної платформи добового балансування.

02 березня, м. Київ - Укртрансгаз офіційно звертається до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) із проханням провести медіацію між учасниками ринку газу. Необхідність в оперативному втручанні Регулятора виникла в зв'язку з значною кількістю повідомлень в інформаційному просторі, які носять відверто маніпулятивний та неправдивий характер. Їх активне тиражування має на меті дестабілізацію роботу ринку газу, який з 1 березня перейшов на режим добового балансування.
 
Протягом останнього тижня в публічному просторі активно викривляється інформація про стан роботи Інформаційної платформи добового балансування. У тому числі поширюється інформація, яка повністю не відповідає дійсності або торкається виключно вузькопрофесійних питань і технічних аспектів, що вирішуються в робочому порядку. Прикметно, що велика кількість статей із зауваженнями до роботи платформи з'явилися ще до старту роботи системи в штатному режимі, Тобто, факти, які в них наводяться, просто не могли на той момент бути відомими "неупередженим учасникам ринку". Це наочно доводить, що зараз активно реалізується кампанія, покликана саботувати реформи ринку та не допустити впровадженню добового балансування в України.
 
Укртрансгаз опрацював всі публічно тиражовані зауваження щодо роботи платформи та надіслав Регулятору. 
 
Укртрансгаз закликає всіх учасників ринку конструктивно співпрацювати, бути толерантними один до одного та не дестабілізувати ситуацію в момент переходу ринку на нові правила роботи. Адже такі дії можуть не тільки зашкодити функціонуванню газового ринку та привести до негативних наслідків для всіх його учасників , але й нівелювати зусилля країни у проведенні однієї з ключових реформ, яку Уряд України зобов'язався виконати в рамках асоціації з ЄС у 2014 році.
 
Крім того, ми розцінюємо такі дії частини недобросовісних гравців як такі, що дискредитують репутацію Оператора ГТС та наносять шкоду інтересам державної компанії. Тож Укртрансгаз залишає за собою право захищати свою ділову репутацію всіма доступними засобами в межах чинного правового поля.
 
Офіційний лист Укртрансгазу до НКРЕКП від 02.03.2019
 
 
 
 

Поділитися