Укртрансгаз запустив газорозподільну станцію «Калуш-2» в Івано-Франківській області

19 березня 2019 року, м. Київ – Укртрансгаз ввів в експлуатацію після реконструкції газорозподільну станцію «Калуш-2» в Івано-Франківській області, яка є однією з найпотужніших у газотранспортній системі України. Об’єкт було запущено на початку 2019 року. Загальна сума інвестицій склала 82 млн грн.

 

Станцію обладнали системами автоматичного керування з функціональними підсистемами сигналізації і автоматичного захисту від перевищення/пониження тиску, керування кранами передачі на диспетчерський пункт сигналів телесигналізації, телевимірювання, прийому команд телекерування. В її роботі відтепер використовуються новітні технології вимірювання витрат газу ультразвуковим методом.

 

Таке переоснащення дозволить станції бути однією з найбільш сучасних та ефективно обладнаних об'єктів в системі філії «Прикарпаттрансгаз». В умовах стрімкого розвитку промисловості в м. Калуш, модернізації та відновлення діяльності хімічних підприємств і, відповідно, нарощення обсягів споживання, ГРС забезпечуватиме надійне та безперебійне постачання газу до споживачів. Так, станція має три виходи – до Калуської ТЕЦ, міста Калуш та його околиць, а також до ТОВ «Карпатнафтохім»/ПрАТ «Лукор». 

 

Таким чином, проектна продуктивність станції становить 120 тис. м3/год, а проведена реконструкція забезпечить надійність, безперебійність і безпеку її роботи.

 

Інформаційна довідка

ГРС «Калуш-2» збудована в 1974 році. Вона здійснює газопостачання від магістрального газопроводу Угерсько – Івано-Франківськ – Чернівці до м. Калуш, навколишніх сіл та багатьох промислових об'єктів в Івано-Франківській області.


Поділитися