Реконструкція КС Бар: розпочато монтаж нового обладнання

21 березня 2019 року, м. Київ – Укртрансгаз здійснив монтаж нового обладнання – двох силових турбін та нагнітачів на компресорній станції «Бар» газопроводу «Союз» у Вінницькій області. Це частина масштабного проекту з модернізації української ГТС загальною вартістю 80 млн євро, який було розпочато рік тому.

Під час підготовчих робіт було демонтовано два газоперекачувальні агрегати (ГПА), які відпрацювали майже 40 років, та відновлено фундаменти для подальшого встановлення нового обладнання. Крім того, облаштовано фундаменти та змонтовано блок підготовки паливного газу, компресорну та ресивер стисненого повітря.

Наразі на станції тривають загально-будівельні роботи по влаштуванню фундаментів під допоміжні будівлі, конструкції тощо.

Проект з реконструкції КС «Бар» дозволить покращити енергоефективність компресорної станції, зокрема, ККД газоперекачувальних агрегатів зросте з 25% до 36%, отримати щорічну економію паливного газу близько 76 млн куб. м, значно збільшити міжремонтний період, а обсяги викидів вихлопних газів під час роботи станції відповідатимуть найсучаснішим європейським.

Нагадаємо, що 07 лютого 2018 року Укртрансгаз розпочав активну фазу одного з найбільших інвестиційних проектів модернізації газотранспортної інфраструктури України. Проектна вартість будівництва становить близько 80 млн євро, з яких 53,6 млн євро – кредит, наданий німецьким Deutsche Bank AG, а близько 26 млн євро – власні кошти Укртрансгазу. У лютому 2018 року перед початком будівельних робіт КС «Бар» відвідав Ернст Райхель, Надзвичайний і Повноважний Посол Федеративної Республіки Німеччина в Україні.

Компресорна станція «Бар» газопроводу «Союз» введена в експлуатацію в 1978 році і є ключовим вузлом газотранспортної системи України. Саме на КС «Бар» побудована реверсна перемичка, яка дасть можливість транспортувати газ на схід України без задіяння сусідніх газопроводів.


Поділитися