Добовий обсяг купівлі-продажу газу в Україні складає 140 млн куб м

13 березня 2019 року, м. Київ – За перші 10 днів роботи в режимі добового балансування ринку газу в Україні загальний обсяг купівлі-продажу газу перетнув позначку в один мільярд кубометрів і склав 1 млрд 387 млн куб м. Таким чином середньодобовий обсяг було зафіксовано на рівні 138,7 млн куб м.

 

В період з 1 по 10 березня в Інформаційній платформі Оператора ГТС замовниками послуг транспортування було подано 6574 торгових сповіщень на відчуження/набуття (купівлі-продажу) обсягів газу у віртуальній торговій точці (VTP).

 

Трейдери та інші постачальники комерційного сектору подали  5856 сповіщень загальним обсягом 500 млн куб м газу. В той же час 718 транзакцій щодо відчуження/набуття 887 млн куб м газу здійснили між собою ПСО-постачальники.

 

Запуск Інформаційної платформи дав можливість всім суб`єктам ринку дистанційно здійснювати протягом газової доби необмежену кількість транзакцій відчуження/набуття газу, тим самим були створені необхідні передумови зокрема для ефективного функціонування торгових платформ, а також для розвитку трейдингу та українського ринку природного газу в цілому.

 

Раніше Укртрансгаз розробив типовий договір про взаємодію між оператором ГТС та операторами торгових платформ, який дозволяє забезпечити належну електронну взаємодію та документообіг між торгівельними майданчиками та Інформаційною платформою та Оператора ГТС.

 

 


Поділитися