Укртрансгаз інтегрується з операторами торгових платформ

14 лютого 2019 року, м. Київ – Укртрансгаз здійснив черговий крок в напрямі впровадження добового балансування в частині інтеграції з операторами торгових платформ. Для цього компанія розробила і затвердила проект договору про взаємодію між Оператором ГТС та Оператором торгової платформи.

 

Оператор ГТС зобов’язаний надсилати розроблений документ Оператору торгової платформи протягом десяти робочих днів з дня отримання від нього звернення – згідно з вимогами Кодексу ГТС.

 

Такий договір є важливою складовою забезпечення належної електронної взаємодії та документообігу між Оператором торгової платформи та Оператором ГТС. Зокрема, в рамках передачі торгових сповіщень за результатами угод, укладених на торговій платформі.

 

Зауважимо, що торгові сповіщення на відчуження/набуття природного газу надаються до Інформаційної платформи Оператора ГТС одночасно двома замовниками послуг транспортування газу, які хочуть здійснити між собою передачу певного обсягу блакитного палива.

 

При цьому замовник послуг транспортування має право доручити третій особі надавати від його імені торгові сповіщення на підставі відповідного договору доручення газу – за умови попереднього письмового погодження з Оператором ГТС. Такою третьою особою може виступити Оператор торгової платформи. Це означає, що при купівлі/продажу певного обсягу блакитного палива на торговій платформі – торгові сповіщення від імені замовника послуг транспортування можуть автоматично надаватися Оператором торгової платформи до Інформаційної платформи Оператора ГТС.

 

Реєстрація уповноваженої особи замовника послуг транспортування на Інформаційній платформі Оператора ГТС здійснюється на підставі повідомлення на створення облікового запису уповноважених осіб користувача платформи за формою, наведеною у додатку 1  до Кодексу ГТС. До такого повідомлення мають бути додані у письмовій формі довіреності користувача платформи на кожну уповноважену особу.

 

Інформаційна довідка

Оператором торгової платформи називають суб’єкт господарювання, який на своїй електронній платформі організував та надав доступ іншим учасникам торгів для розміщення ними пропозицій про купівлю-продаж природного газу (включаючи можливість їх зміни або скасування) та реєстрації укладених угод купівлі-продажу природного газу між учасниками торгів.


Поділитися