Укртрансгаз впроваджує систему дистанційного моніторингу роботи газотурбінних двигунів

11 грудня 2018 року, м. Київ – Укртрансгаз розпочав впровадження системи віддаленого моніторингу і технічної діагностики роботи газоперекачувальних агрегатів (ГПА) на компресорних станціях. Пілотний проект наразі реалізовано на трьох ГПА КС «Гребінківська», де завершено монтаж та розпочато дослідну експлуатацію нового діагностичного обладнання, що триватиме до 28 лютого 2019 року.

 

Система моніторингу дозволить знизити ризики відмов обладнання, здійснити перехід до ремонтів газотурбінних двигунів за їхнім фактичним технічним станом та, відповідно, зменшити тривалість простоїв обладнання та вартість їхніх  ремонтів.

 

Розробка та встановлення системи моніторингу реалізується вітчизняним машинобудівним підприємством ДП НВКГ «Зоря» – «Машпроект», парк обладнання від якого в Укртрансгазі зараз налічує 116 газотурбінних двигунів. Система дозволяє виробнику обладнання здійснювати постійний on-line моніторинг технічного стану привідних газотурбінних двигунів, проводити атестаційну оцінку та надавати газовикам технічні консультації з рекомендаціями. Очікується, що за результатами успішної дослідної експлуатації, проект може бути розгорнутий на весь парк ГПА виробництва «Зорі». В першу чергу, в проекті буде задіяно обладнання, яке забезпечує транспортування газу українським споживачам та буде завантажене навіть при реалізації негативного сценарію «нульового транзиту» після 2019 року.

 

«Ми розширюємо нашу співпрацю з вітчизняними виробниками. І можемо констатувати – українські машинобудівники вже пропонують обладнання, яке гідно конкурує на міжнародному ринку як за якістю, так і за ціною. Великим «плюсом» такої співпраці є низка послуг, яка дозволяє максимально ефективно експлуатувати обладнання. Як, наприклад, дистанційний моніторинг роботи ГПА. Такий сервіс реалізують всі світові машинобудівні гіганти, як то Siemens, Solar, GE. Наші технічні фахівці в співпраці з «Зорею» вже оцінили його переваги, і ми розглядаємо можливість поширити таку систему на інші об`єкти газотранспортної системи», – відзначив Андрій Хоменко, т.в.о. президента Укртрансгазу.

 

Нагадаємо, що на КС «Гребінківська» газопроводу «Прогрес» розпочато техпереоснащення ГПА з заміною трьох газотурбінних двигунів потужністю 16 МВт на сучасні двигуни співставної потужності та покращеними технікоекономічними показниками, зокрема підвищеним ККД. Станція має стратегічне значення для роботи української ГТС, оскільки працює на забезпечення транспортування природнього газу до споживачів як Європи, так і України.


Поділитися