Укртрансгаз отримав відмову Регулятора у проведенні позапланової перевірки 10 облгазів

17 вересня 2018 року, м. Київ – Регулятор відмовився провести перевірку виконання операторами газорозподільних мереж вимог Постанови НКРЕКП «Про налагодження процесу обміну даними на ринку природного газу» щодо створення бази ЕІС-кодів споживачів та їх об`єктів газоспоживання.

 

У серпні цього року Укртрансгаз звернувся до Регулятора з відповідними заявами про вжиття заходів реагування на адресу ряду операторів ГРМ. Укртрансгаз вважає, що створення повної, актуальної та коректної бази ЕІС-кодів споживачів та їх об`єктів газоспоживання є необхідною передумовою запровадження ефективної системи добового балансування.

 

Причиною звернення до НКРЕКП стало недотримання вимог щодо надання цифрового підпису керівника Львівгазом, Вінницягазом, Тисьменицягазом, Криворіжгазом, Київоблгазом, Дніпрогазом та Дніпропетровськгазом. Крім того, ще деякі облгази – Донецькоблгаз, Миколаївгаз та Харківміськгаз – прострочили терміни надання даних. Зі змістом заяв АТ Укртрансгаз до Регулятора можна ознайомитись за посиланням.

  

11 вересня Регулятор направив відмову щодо проведення позапланової перевірки. Основою для цього стали звіти операторів ГРМ про начебто наповнення та підтримання у належному стані бази даних ЕІС-кодів.

 

Нагадаємо, вимога надати інформацію у належному вигляді була визначена Регулятором у Кодексі ГТС. Згідно нього, облгаз після присвоєння EIC-кодів споживачам, що приєднані до його мереж, повинен передати їх Укртрансгазу протягом п’яти робочих днів. Крім того, Постановою НКРЕКП «Про налагодження процесу обміну даними на ринку природного газу» встановлений обов’язок операторів ГРМ актуалізувати та передати інформацію щодо EIC-кодів споживачів у формі електронних файлів, підписаних електронним цифровим підписом керівника у двотижневий строк.

 

Практика європейських операторів свідчить, що саме такий формат – здійснення алокацій в розрізі EIC-кодів всіх об’єктів газоспоживання, є найбільш ефективним та прозорим інструментом контролю фактичного споживання газу як для споживачів, так і операторів. А створення повної, актуальної та коректної бази ЕІС-кодів споживачів та їх об`єктів газоспоживання є необхідною передумовою запровадження ефективної системи добового балансування


Поділитися