Укртрансгаз акцептував пропозицію з реконструкції КС «Яготин» на 2,25 млрд грн

21 вересня 2018 року, м. Київ – 20 червня відбувся онлайн-аукціон та акцепт оптимальної пропозиції з реконструкції компресорної станції «Яготин». Тендерний комітет акцептував пропозицію ДП «НВКГ «Заря» - «Машпроект» на суму в 2,248 млрд грн. Очікувана вартість закупівлі складала 2,465 млрд грн.

 

До 2021 року на станції планується спорудити новий компресорний цех з встановленням чотирьох газоперекачувальних агрегатів з приводом від газотурбінних двигунів потужністю 14-16 МВт кожний та необхідною інженерною інфраструктурою. Використання сучасних агрегатів із високими екологічними показниками та показниками ефективності дозволить забезпечити транспортування природного газу в обсягах близько  50 млн куб. м на добу, або 16,5 млрд куб м на рік.

 

Переможець тендеру ДП «Науково-виробничий комплекс газотурбобудування «Зоря»-«Машпроект» спеціалізується на газових турбінах для морських суден, електроенергетики й об’єктів ГТС.

 

«З цим тендером Укртрансгаз впроваджує кращі світові практики закупівель, а саме закупівлю згідно EPC-контракту. Його відмінність від типових українських договорів підряду в тому, що переможець тендеру самостійно розробляє проектну документацію, проводить вишукувальні роботи й погоджує проектну документацію, а по завершенні робіт – спільно з замовником вводить об’єкт в експлуатацію», – зазначив Андрій Хоменко, т.в.о. президента Укртрансгазу.

 

Важливо й те, що  умови тендеру містять не лише цінові критерії. Одним із головних додаткових критеріїв оцінки є коефіцієнт корисної дії основного обладнання, яке було запропоновано в тендерних пропозиціях учасників. Цей параметр характеризує рівень  витрат паливного газу на модернізованій КС «Яготин». Врахування цього параметру при виборі переможця фактично дозволяє обрати рішення, яке має найнижчу сукупну вартість володіння (TCO, Total Cost of Ownership), що призведе до зниження фінансових витрат Укртрансгазу в майбутньому.

 

Укртрансгаз як оператор ГТС України визначив КС «Яготин» одним із пріоритетних об’єктів для модернізації. Ця компресорна станція є однією з ключових в забезпеченні транспортування газу власного видобутку з газопромислових управлінь «Шебелинкагазвидобування» та «Полтавагазвидобування», а також приймає участь в процесі закачування газу в ПСГ (підземні сховища газу). Станція компримує (стискає) газ для його подальшого транспортування магістральними газогонами «Шебелинка – Диканька – Київ», «Шебелинка – Полтава – Київ», «Єфремівка – Диканька – Київ». Навіть у випадку реалізації сценарію «нульового транзиту» цей об’єкт буде задіяний у транспортуванні природного газу споживачам України.


Поділитися