НКРЕКП відмовилася відтермінувати впровадження добового балансування

20 вересня 2018 року, м. Київ – Регулятор повідомив про неможливість перенести терміни набуття чинності Постанови НКРЕКП №1437 від 27.12.2017 року. Саме цей документ запроваджує нову редакцію Кодексу ГТС, а отже і перехід на добове балансування з 01 жовтня. Таку відповідь отримав Укртрансгаз на своє звернення від 2 серпня щодо відтермінування переходу на добове балансування у зв’язку з необхідністю внести ряд змін до Кодексу ГТС, які є критично важливими для нового формату роботи ринку природного газу в Україні. Про це повідомляє Департамент корпоративних комунікацій Укртрансгазу.

 

У зв’язку з такою позицією Регулятора Оператор ГТС інформує всіх суб’єктів ринку природного газу про необхідність виконати свою частину зобов’язань відповідно до оновленої редакції Кодексу ГТС, аби з 1 жовтня перейти на модель добового балансування.

 

Станом на 20 вересня в системі інформаційної платформи добового балансування зареєстровано 352 контрагенти, в тому числі 41 оператор ГРМ (з 45), 22 виконавці послуги ПСО (з 38) та 47 видобувних підприємств (з 55). Нагадуємо, що компанії, які не пройдуть таку електронну реєстрацію, з 01 жовтня 2018 року не зможуть користуватися послугами транспортування природного газу в Україні.

 

Укртрансгаз наголошує на необхідності операторів ГРМ терміново виконати свої зобов`язання та надати повну та достовірну інформації щодо їхніх споживачів в інформаційну платформу добового балансування для наповнення єдиного реєстру споживачів газу, як того вимагають положення Кодексу ГТС.

 

Як повідомлялось раніше, Укртрансгаз створив інформаційну платформу добового балансування, здійснив її тестування за допомогою частини контрагентів, проводить ряд презентацій її функціоналу для представників ринку та розпочав звірку баз ЕІС-кодів в інформаційній платформі добового балансування.


Поділитися