Укртрансгаз тестує доцільність закупівлі газу для виробничих потреб малими лотами по 20-50 млн куб. м

 

16 серпня 2018 року, м. Київ – Сьогодні Укртрансгаз з метою оцінювання ринку малоцінових пропозицій оголосив в системі публічних електронних закупівель Prozorro три тендери на постачання природного газу обсягами 20, 20 і 50 млн куб. м із загальною очікуваною вартістю 819 млн грн.

 

Проектами договорів передбачено, що постачальник буде зобов`язаний передати оператору ГТС протягом жовтня–квітня природний газ обсягом 2-3 або 7-8 млн куб. м на місяць.

 

Оператор ГТС України використовує природний газ в своїх виробничо-технологічних процесах, в першу чергу, для забезпечення транзиту газу до країн ЄС і транспортування блакитного палива українським споживачам, а також для послуги балансування. Керуючись економічною логікою, закупівельною стратегією компанії та чинним законодавством, уже третій рік поспіль Укртрансгаз здійснює закупівлі природного газу для виробничих потреб виключно на конкурентних та прозорих умовах за допомогою електронної системи публічних закупівель Prozorro.

 

Укртрансгаз запрошує українських та міжнародних газових трейдерів взяти участь в торгах і очікує, що ці закупівлі будуть особливо цікавими для постачальників і газовидобувних компаній, що оперують незначними обсягами газу. 

 

 

Посилання на тендер в Prozorro

Очікувана вартість,

млн грн

Обсяг газу,

млн куб м

Кінцевий термін подачі пропозицій

1

https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2018-08-16-000182-b

182

20

17 вересня 2018

2

https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2018-08-16-000050-a

182

20

17 вересня 2018

3

https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2018-08-16-000052-a

455

50

17 вересня 2018

 

 

Довідково

 

Раніше в цьому місяці філія «Оператор ГТС України» за допомогою Prozorro визначила переможців у 8 торгах на постачання газу для власних потреб сумарним обсягом 1,7 млрд куб. м на загальну суму  14,4 млрд грн (без ПДВ). Середня закупівельна ціна однієї тисячі куб. м газу склала 8311 грн (без ПДВ), що на 4% менше за початкову очікувану ціну.  Також один аналогічний тендер не відбувся, а ще три були автоматично призупинені системою по причині наявності скарг від учасників торгів ПрАТ «ВК «УКРНАФТОБУРІННЯ» та ТОВ «ДТЕК ТРЕЙДІНГ». Розгляд цих звернень Антимонопольний комітет призначив на 27 та 29 серпня. 

 

Нагадаємо, що процедури закупівель на Prozorro регулюються системою в автоматичному режимі  і мають такі етапи.

 

  • Відповідно до визначених процедур, проведення тендерних закупівель, які публікуються англійською мовою в електронній системі Prozorro, передбачає наявність етапу прекваліфікації, який триває до 20 робочих днів з моменту часткового розкриття пропозицій. Під час цього періоду замовник здійснює перевірку наданих учасниками документів на відповідність вимогам тендерної документації.

 

  • Після того як Замовник здійснив перевірку, система автоматично призначає дату і час проведення аукціону, але не раніше ніж на 5-й день з моменту допущення до оцінки тендерних пропозицій.

 

  • Далі, за результатами аукціону, замовник приймає рішення про намір укладання договору з переможцем і протягом 20 днів повинен опубліковати в системі відповідне повідомлення.

 

Електронна система публічних закупівель Prozorro визначає орієнтовну дату проведення аукціону з врахуванням максимальної тривалості кожного з етапів процедури. Для тендерів, що публікуються англійською мовою, сукупний період між датою оголошення закупівлі і можливою датою підписання договору з учасником-переможцем становить орієнтовно  60 днів.

 


Поділитися