У 2018 році Газпром ще жодного разу не виконав умови контракту на транзит газу територією України

01 березня 2018 року, м. КиївЗ початку року ПАТ «Газпром» продовжує ігнорувати технічні зобов`язання за контрактом на транзит газу з НАК «Нафтогаз України» щодо дотримання тисків газу в магістральних газопроводах на вхідних точках, що знаходяться на російсько-українському кордоні.

 

Станом на сьогодні тиск в транзитних магістральних газопроводах на вході в українську ГТС впав до найменшого значення в цьому році – 50,3 кгс/см2.

 

Транзитним контрактом передбачено дотримання російською стороною тиску газу в магістральних газопроводах на вхідній точці ГВС«Суджа» в діапазоні 60-65 кгс/см2.

 

Відповідно до інформації Центрального диспетчерського департаменту Укртрансгазу в період січня-лютого 2018 року Газпром, систематично не виконуючи технічні умови, подавав газ до українського кордону при фактичному тиску на рівні 51-59 кгс/см2

 

Протягом останніх п`яти років оператор ГТС України неодноразово повідомляв (2014, 2015, 2016, 2017) про систематичне порушення з боку Газпрому своїх зобов’язань за контрактом на транзит газу територією України, а також регулярно інформував постійно діючу моніторингову групу Європейської Комісії про те, що дії Газпрому провокують суттєві ризики щодо забезпечення безперебійного транзиту газу до країн ЄС.

 

Дані: Центральний диспетчерський департамент ПАТ «УКРТРАНСГАЗ»

 

Більше того, аналіз функціонування всіх маршрутів транспортування російського газу до країн центральної Європи демонструє, що на відміну від майже 100% завантаженості потоків Ямал (РФ-Білорусь-Польща-Німеччина) і Nord Stream (РФ-Німеччина: по дну Балтійського моря), ГТС України Газпромом використовується не як пріоритетний напрям, а як газотранспортний коридор для балансування поставок газу в ЄС.

 

Такий підхід Газпрому щодо формування добових заявок на транзит газу територією України суперечить умовам чинного контракту, а для їхнього виконання Укртрансгаз повинен залучати додаткові виробничі ресурси та нести незаплановані витрати.

 

Дані: ПАТ «УКРТРАНСГАЗ», ENTSOG за останні 6 місяців (вересень 2017 - лютий 2018)

 

«Зважаючи на постійне порушення Газпромом технічних умов контракту, Укртрансгаз робить все можливе для забезпечення своєчасного та в повному обсязі транспортування російського газу до країн ЄС. Виконання такого нестабільного графіку транзитних заявок Газпрому є можливим лише завдяки гнучкості і значному запасу потужності української ГТС та ювелірній роботі наших диспетчерів» – під час виступу на Українському Енергетичному Форумі 2018 наголосив Сергій Макогон, директор зі стратегії та розвитку бізнесу ПАТ«УКРТРАНСГАЗ».

 

 


Поділитися