ОПЗ заборгував Укртрансгазу близько 500 млн грн.

02 лютого 2018 року, м.Київ – Станом на 31 січня 2018 року розмір сукупної заборгованості ПАТ "Одеський припортовий завод" (ОПЗ) перед ПАТ «Укртрансгаз» за надані послуги балансування і транспортування газу становить 473,3 млн гривень. З них 434 млн грн складає заборгованість за отримані послуги балансування, ще 39,3 млн грн  - за послуги транспортування газу. Таким чином, Одеський припортовий завод є найбільшим боржником Укртрансгазу  серед промислових підприємств України.

 

Компанія неодноразово зверталася до ОПЗ з вимогою щодо термінового погашення заборгованості і чіткого виконання умов постачання газу, визначених Кодексом постачання та укладеними договорами. Проте жодних дій підприємством-боржником щодо врегулювання проблеми майже півмільярдної заборгованості не було вчинено.

 

Печерський районний суд своєю ухвалою від 28.03.2017 у справі №757/16733/17-ц заборонив Укртрансгазу припиняти/обмежувати транспортування природного газу для ОПЗ у зв’язку з несплатою наявного боргу до прийняття остаточного рішення по судових справах щодо стягнення цього боргу. Судові справи по ньому тривають, остаточне рішення по них поки не прийнято.

 

25 січня 2017 року компанія Укртрансгаз отримала  від замовника послуг ТОВ «Всеукраїнська Енерго Компанія» місячну заявку (номінація на січень) на транспортування 3 млн куб. м. природного газу для потреб ОПЗ та повідомлення від заводу про відновлення свого виробництва.

 

Фактичне споживання ОПЗ газу в січні склало 9,6 млн. кубометрів газу. Тобто подані номінації покривають його фактичне споживання лише на третину. У поданій номінації на лютий вказано обсяг тільки 3,5 млн куб. м, хоча орієнтовна потреба заводу в лютому 2018 року становить близько 60 млн куб. м блакитного палива. Підприємство  використовує природній газ як сировину для виробництва мінеральних добрив, його сердньомісячні обсяги споживання  газу складають 50-100 млн куб. м

 

Тому Укртрансгаз змушений вчергове звернути увагу замовників послуг на надзвичайну важливість виконання регламенту подання номінацій та своєчасних розрахунків за послуги оператора газотранспортної системи України. Недотримання клієнтами платіжної дисципліни критично збільшує ризики  забезпечення надійного функціонування української ГТС та стабільного проходження опалювального періоду.

 

Раніше Укртрансгаз опублікував список підприємств-боржників за послугу балансування, заборгованість яких в 2017 році зросла на 13 млрд грн та склала 20,1 млрд грн.


Поділитися