Почала роботу філія «Оператор ГТС України»

1 грудня 2017р., м.КиївЗавершено перший етап відокремлення функції оператора ГТС («анбандлінг»)  створений та почав працювати «Оператор ГТС України» (ОГТСУ), як філія в структурі ПАТ«УКРТРАНСГАЗ».

 

Наразі «Оператор ГТС України» – це повноцінний і єдиний центр прийняття рішень щодо управління українською газотранспортною системою. Ця філія є функціонально самодостатньою структурною одиницею з затвердженою організаційною структурою і штатним розписом (309 посадових одиниць), налічує 209 співробітників, уже обслуговує більше 1000 договорів на транспортування газу в Україні, та взаємодіє з іншими філіями Укртрансгазу.

 

Цього вдалося досягти завдяки повній концентрації в рамках новоствореної філії бізнес-процесів та фахівців, що їх виконують. Також правлінням ПАТ «УКРТРАНСГАЗ» було прийнято рішення про передачу необхідних для забезпечення транспортування газу активів до філії ОГТСУ. Все це є необхідними та достатніми умовами для забезпечення транспортування газу територією України та подальшої сертифікації оператора ГТС відповідно до європейських норм.

 

«Сьогодні можна підтвердити, що нам вдалося виконати цю складну та амбітну задачу. За перший місяць автономної роботи «Оператор ГТС України» відлаштував процеси ефективного управління ГТС та забезпечив безперебійне транспортування газу європейським та українським споживачам. Це стало можливим завдяки спільній клопіткій праці фахівців Укртрансгазу, НАК «Нафтогаз України» та консультаційної групи PwC», - прокоментував генеральний директор філії «Оператор ГТС України» Мирослав Химко.

 

Відповідно до оперативної інформації ОГТСУ, в листопаді 2017 року українською ГТС протранзитовано 8,1 млрд м3 блакитного палива до європейських країн, обсяг імпорту газу з країн ЄС склав 1,3 млрд м3, а для потреб вітчизняних споживачів в останній місяць осені протранспортовано 3,5 млрд м3 природного газу. За результатами листопада в єдину газотранспортну систему України надійшло 1,7 млрд м3 природного газу від газовидобувних підприємств та 0,7 млрд м3 з українських підземних сховищ газу.

 

Нагадаємо, що філію «Оператор ГТС України» було створено в жовтні цього року за результатами погодженого Нафтогазом з Секретаріатом Енергетичного Співтовариства плану внутрішньої реорганізації ПАТ«УКРТРАНСГАЗ». Відокремлення транспортування газу від інших видів діяльності ПАТ«УКРТРАНСГАЗ» (зберігання газу в ПСГ, сервісне обслуговування та ін.) в окремий підрозділ (філію) Укртрансгазу стало ключовим практичним кроком на шляху реалізації повного виділення функції оператора ГТС, який визначено постановою КМУ від 01.07.2016 №496.

 

Наступним етапом в процесі анбандлінгу повинно стати виділення Оператора ГТС України в окрему юридичну особу поза межами корпоративного управління НАК «Нафтогаз України». Постановою КМУ №496 регламентовано, що виконання даного етапу з передачі функції оператора ГТС в новостворену державну компанію можливе лише після оголошення остаточного рішення по транзитному контракту Стокгольмським арбітражем (лютий 2018р).

 

Паралельно з процесом анбандлінгу оператора української ГТС буде проводитися трансфер оптимізованих процесів і засобів щодо експлуатації та технічної підтримки об’єктів газотранспортної системи від регіональних філій Укртрансгазу.

 

«Ми вражені високим професіоналізмом, самовідданістю та відповідальністю, з якими команда УТГ та НАК підійшла до реалізації такого масштабного проекту. Порівнюючи результати роботи цієї команди з досвідом, який ми отримали від реалізації аналогічних завдань в Європі, ми можемо констатувати, що український проект є одним з тих, що з впроваджуються найбільш оперативно та фахово. Без сумніву, якщо план буде реалізований повною мірою, це дасть можливість Україні максимально швидко та вигідно інтегруватись в європейський газовий ринок», - відзначив директор представництва PwC в Польщі Павел Добровольскі.

 

 

 

Відділ зв’язків з громадськістю та пресою 

ПАТ «УКРТРАНСГАЗ»

 

 


Поділитися